Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Odveta nevyšla, volejbalisté Prahy si z Kladna odvezli všechny body

Čtvrtek, 31. prosince 2020 07:00

Kladenští volejbalisté si chtěli na domácí půdě spravit chuť a v odvetě proti pražským Lvům brát další body. Po velice slibném začátku však ztratili extrémně vyrovnaný druhý set a ve zbytku utkání už tahali za kratší konec. V posledním zápase roku tak prohráli 1:3.

Odveta nevyšla, volejbalisté Prahy si z Kladna odvezli všechny body (Ilustrační foto: KL)

Orli se střetli se Lvy už v úterý krátce po poledni, kdy ve vypjaté pětisetové bitvě brali bod, a hned ve středu odstartovali na domácí půdě odvetu. A utkání začalo hodně podobně jako první vzájemný zápas těchto týmů! Kladno vstoupilo do utkání hodně dominantně a vytvořilo si šestibodový náskok, který postupně ještě navyšovalo. Výsledkem bylo vítězství v první sadě 25:16.

Pak ale přišel zlomový druhý set. Hosté si v úvodu vytvořili drobné vedení, rozdíl se ale většinu času držel na jediném bodu. Hra tak dospěla až do neskutečného stavu 40:40, po němž přišlo rozuzlení. Lvi uhráli dva míče v řadě a mohli oslavit vítězství v setu 40:42.

Ve zbytku utkání už to pak nebylo takové Kladno, jak jsme ho do té doby znali. Pražané si v obou zbývajících setech vytvořili vcelku rychle pohodlný náskok a po dvou sadách v poměru 25:19 se mohli radovat ze zisku dalších tří bodů!

Zatímco Lvi se se třiceti body posunuli v tabulce extraligy už na třetí příčku, Kladeňáci se dál trápí a opět klesli na předposlední pozici. Další duel by měli orli odehrát 9. ledna, kdy doma přivítají Příbram, s níž jsou bodově vyrovnaní.

Kladno volejbal cz – VK Lvi Praha 1:3

Sety: 25:16, 40:42, 19:25, 19:25. Esa: 2:13. Bloky: 10:5.

Kladno volejbal cz: Palgut (3), Křesťan (25), Zajíček (7), Kraffer (6), Hýský (18), Kyjanica (11), libero Kunc. Střídali J. Mikulenka (0), Lohr (0).

VK Lvi Praha: Špulák (5), Patak (13), Mihajlovič (18), Skakic (13), Janouch (3), Nedeljkovic (10), libero Ježek. Střídali Vodička (0), Smith (0), Král (6), Pljaseckij (0) a Toman (1).

Autor: (fa)