Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští cyklisté soutěží přes svátky v počtu naběhaných kilometrů

Pondělí, 28. prosince 2020 07:20

Trenéři kladenského cyklistického oddílu Velo Akademie si na závěr roku připravili pro své svěřence zajímavou výzvu v běhání. Děti se v soutěži Přeběhej své trenéry předhánějí v počtu naběhaných kilometrů a zároveň se tak připravují na další sezonu na kole. Výzva poběží až do 3. ledna.

Kladenští cyklisté soutěží přes svátky v počtu naběhaných kilometrů (Foto: Archiv Velo Akademie)

Výzva, kterou si vymysleli kladenští trenéři, odstartovala o vánočních svátcích a poběží až do 3. ledna. Původně mezi sebou měli závodit jen děti proti trenérům, dobrovolně se ale přidali i rodiče dětí, kteří vytvořili třetí skupinku. Celkově se zapojilo už přes třicet běžců a všechny kategorie už překročili hranici sta naběhaných kilometrů!

Jak přiznávají sami trenéři z Velo Akademie, zájem dětí o běhaní je překvapil. Cyklistický oddíl, který v sobě sdružuje děti do 14 let, dosud nikdy běhání do společných tréninků nezařadil. Rozhodnutí přišlo až během Vánoc, kdy je potřeba dostat z těla kapry, řízky, bramborové saláty a cukroví. Je to navíc jedna z mála sportovních aktivit, která jde za současných opatření provozovat.

Vánoční výzva Přeběhej své trenéry ale není o rekordech, spíš o společném sdílení, pro děti a jejich rodiče je i určitou záminkou ke komunikaci. „Jirka nikdy moc neběhal, ale teď ho to chytlo, vidí v tabulce, že má šanci naběhat nejvíc, ale trochu se stydí, tak běhá po tmě s čelovkou.  A já musím s ním na kole,“ vypráví jedna maminka ze Smečna. „Musel jsem si přivstat, protože nás čeká série návštěv a povinné dojídání salátu a cukroví a už bych to během dne nestihl,“ doplnil Pavel, který na Štěpána zaběhl 26,12 km.

Běhání dá dětem výbornou přípravu na kolo a mělo by vést zejména k rozvoji jejich vytrvalosti. Trenéři navíc na Facebooku publikují nejrůznější běžecké rady i fotografie a záznamy z běhání, které vedou k většímu hecování v rámci výzvy. Pokud na Kladensku v dohledné době napadne sněhová pokrývka, budou se všem zúčastněným navíc započítávat i kilometry uražené na běžkách! Otázkou už jen zůstává, zda víc kilometrů pokoří trenéři, děti, nebo jejich rodiče.

Autor: (fa)