Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rytíř Brízgala bude mít novou masku, navrhli ji fanoušci

Středa, 23. prosince 2020 07:20

Brankář Adam Brízgala nastupoval po příchodu do Kladna pravidelně v čistě bílé brankářské masce ozdobené maximálně malým Rytířem. Nyní se ale odhodlal pro změnu! Fanoušky vyzval, aby mu poslali svoje návrhy, a svou gólmanskou helmu si vyzdobí do klubových barev.

Foto: Rytíři Kladno

Fanoušci mohli posílat své návrhy brankářské masky do poloviny prosince. Na zimní stadion přišla zejména od dětí celá řádka výtvarných děl, ze kterých nakonec Adam Brízgala vybíral. Namísto jednoho konkrétního návrhu se ale nakonec rozhodl použít z každého jednotlivého obrázku něco. Na masce tak uvidíme panorama industriální Poldovky, jeden z kladenských kostelů, ale pochopitelně také logo Rytíře a historické logo Poldi. Z mimokladenských motivů pak mladého gólmana zaujala tematika slavného filmu Krotitelé duchů, kterou chce Brízgala také na masku promítnout.

„Chtěl bych hrozně moc poděkovat všem, kteří se zúčastnili a poslali návrh. Byla jich vážně spousta a bylo opravdu těžké si jednu masku vybrat,“ poděkoval fanouškům Brízgala.

Kladenský gólman jde ve stopách svého kolegy Andreje Košarišťana, který už si nechal masku v klubových barvách vyhotovit. Fanoušci ji v akci ale zatím vidět nemohli, protože slovenský brankář nastupuje dosud v masce Nových Zámků, na kterou je zvyklý. Už brzy ale vyjedou oba kladenští brankáři na ledovou plochu v nové rytířské výstroji.

Autor: (fa)