Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Český florbal schválil restart 1. ligy. Kanonýři do konce roku chtějí stihnout dohrávku

Úterý, 15. prosince 2020 07:10

1. liga dostala od Českého florbalu zelenou ke svému restartu. Kompletní soutěž se rozjede od 9. ledna, už od příštího týdne je ale možné nastoupit k dohrávkám.

Český florbal schválil restart 1. ligy. Kanonýři do konce roku chtějí stihnout dohrávku (Foto: KL)

Komise elitního florbalu a medializace schválila v pátek 11. prosince restart 1. ligy. Druhá nejvyšší soutěž se rozjede 9. ledna 2021 a během víkendu se budou hrát vždy dvě utkání. Ovšem už od 15. prosince mají kluby možnost domluvit se na dohrávkách, čehož Kanonýři, kteří zatím v sezoně odehráli jen tři utkání, chtějí využít.

„Patřili jsme k menšině aktivních klubů, které chtějí hrát hned, a tak sportovní ředitel Jan Pazdera bude okamžitě hledat týmy, se kterými bychom ještě o předvánočním víkendu (19. a 20. prosince) hráli. Rovněž jsme chtěli, aby soutěž začínala již 2. ledna, ale devět klubů ze 14 bylo proti,“ uvedl předseda oddílu Zdeněk Jirák, který Kanonýry na jednání zastupoval.

Rozjezd 1. ligy umožnila nová vládní nařízení, která dala zelenou těm soutěžím, ve kterých sportovci budou pravidelně procházet testováním na covid-19. V praxi to znamená, že A-tým Kanonýrů bude muset podstupovat vyšetření antigenními testy dvakrát týdně. Zároveň díky tomu ale může trénovat bez roušek a ve vyšším počtu než je povolených 10 osob. To samozřejmě výrazně zatíží rozpočet klubů, neboť testování vyjde zhruba na 50 tisíc korun měsíčně. Na druhou stranu od 18. prosince do 15. ledna bude probíhat plošné testování obyvatel, které je zdarma a kterého samozřejmě mohou využít i sportovci.

Nicméně se zdá, že je to v současnosti jediná cesta, jak soutěže ve vnitřních prostorech hrát. „A my potřebujeme hrát, protože každým týdnem, kdy stojíme a Livesport superliga se hraje, ztrácíme konkurenceschopnost a na konci sezony nás to může hodně bolet,“ říká Jirák.

Podle rozpisu by 9. ledna měli Kanonýři doma hostit Znojmo a o den později hrát v Havířově proti místnímu Torpedu. Samozřejmě vše je závislé na epidemiologické situaci v Česku, pokud by se výrazně zhoršila, hrozí i omezení sportovních soutěží.

Zdroj: Kanonýři Kladno