Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Orli nestačili na Liberec, na severu Čech neuhráli ani set

Sobota, 12. prosince 2020 09:00

Kladenští volejbalisté pokračují v hledání formy, což se projevilo i na výsledku zápasu v Liberci. Orli vůbec nezvládli vstup do utkání, první sadu vysoko prohráli a i přes zlepšující se výkon nedokázali uhrát ani set. Prohráli tak druhé utkání v řadě.

Ilustrační foto: KL

Liberec je spolu s Českými Budějovicemi a Karlovarskem, které však odehrálo méně zápasů, jasným lídrem letošní sezony volejbalové extraligy. Za dominantními Jihočechy (28 bodů) zaostává liberecká Dukla o pouhé dva body a před třetím Ústím nad Labem má už sedmibodový náskok. I proto byli Severočeši před zápasem proti Kladnu považováni za jasného favorita.

A papírové předpoklady se nakonec potvrdily i na palubovce. Zatímco domácí hráči uhráli sedm es, Kladeňáci zvládli jen dvě a přidali k nim hned osmnáct chyb na podání! Nejvíce bodů z kladenské sestavy, která doznala několika změn, uhrál Jiří Mikulenka, jenž získal pro svoji stranu osmnáct míčů. To Dukla působila daleko kompaktněji a hrozila díky takřka všem svým hráčům.

Hned v úvodu přitom nic nenasvědčovalo tomu, jak hrozivě se bude zápas z kladenského pohledu vyvíjet. Orli si až do stavu 4:3 drželi jednobodový náskok, jenže pak přišel obrovský výpadek. Liberečtí uhráli šest balónů v řadě a rázem to bylo 6:12! V závěru sady pak Dukla svůj parádní kousek ještě vylepšila a sedmi uhranými balóny v řadě si vybojovala jednoznačný triumf 25:13!

A v obdobném duchu se nesla i druhá sada. Domácí opět uhráli rozhodující náskok sedmi body v řadě a i přes zlepšený výkon Kladna si došli pro pohodlné vítězství 25:19. Orli dokázali předvést více ze svého volejbalového umu tedy až ve třetím setu. Dukla sice téměř celou dobu vedla, Kladeňáci ale tentokrát soupeře nepustili do většího trháku zápas zakončili jen s tříbodovým mankem. Dukla zvítězila 25:22 a mohla slavit zisk dalších tří bodů

Kladno se tak dál v nové sezoně ovlivněné koronavirem hledá. Orli zvítězili minulý pátek doma nad Beskydami, od té doby ale zapsali další dvě porážky. Dozajista tak budou chtít navázat na domácí triumf opět na vlastní palubovce, kde vyzvou už v sobotu odpoledne Zlín. Právě s ním je předposlední Kladno zatím bodově vyrovnané. 

VK Dukla Liberec – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:13, 25:19, 25:22. Esa: 7:2. Bloky: 8:6.

VK Dukla Liberec: T. Kriško (9), Krajčovič (8), Srb (2), Leikep (4), Štokr (12), Šulista (6), libero Pavlíček a Kopáček. Střídali Suda (3), Šábrt (1) a Šafranovič (4).

Kladno volejbal cz: Palgut (0), Zajíček (6), Kraffer (7), J. Mikulenka (18), Vostárek (1), Kyjanica (1), libero Kunc.

Autor: (fa)