Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně došlo k pokusu o znásilnění, policie hledá svědky

Sobota, 12. prosince 2020 10:00

Kladenští policisté pátrají po muži, který se na konci listopadu pokusil ve Smetanově ulci znásilnit třiapadesátiletou ženu. Díky záznamu z kamery mají alespoň mlhavou představu o tom, jak muž vypadal, a ocenili by pomoc veřejnosti.

V Kladně došlo k pokusu o znásilnění, policie hledá svědky (Foto: PČR)

Kladenští kriminalisté prošetřují pokus znásilnění, ke kterému došlo 30. listopadu letošního roku kolem půl dvanácté dopoledne. Policisté mají nyní záznam z kamery a hledají svědky, kteří by pachatele mohli identifikovat.

„Poškozenou třiapadesátiletou ženu z Kladna pachatel napadl mezi 11.30 až 11:35 hodin v Kladně v ulici Smetanova, poté co k ní přiběhl zezadu, natlačil se tělem na její záda, levou rukou jí zakryl obličej a pravou rukou jí sahal na intimní partie,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková a dodala: „Oznamovatelka poté, co se vzpamatovala z počátečního šoku, vykřikla, čehož se násilník lekl a z místa utekl směrem do ulice Jaroslava Kociána.“

Skutek je prošetřován jako přečin znásilnění ve stádiu pokusu a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

„Operativním šetřením a následným zhlédnutím městského kamerového systému a kamer z přilehlé čerpací stanice se podařilo zjistit osobu pravděpodobného pachatele. Přivítáme proto všechny poznatky od občanů, které by vedly k odhalení totožnosti tohoto muže. Jakékoliv informace k jeho osobě je možné sdělit osobně na službu kriminální policie a vyšetřování Územního odboru policie Kladno, Havířská 632, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 427. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uzavřela mluvčí Nováková.

Autor: (red)