Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno děsil feťák s atrapou dlouhé střelné zbraně

Pátek, 11. prosince 2020 07:10

Podivný pohled se naskytl řidiči, který v ulici Hokejových legend v Kladně krátce po půlnoci spatřil mladíka s puškou v ruce. Situaci neprodlehně ohlásil na tísňovou linku městské policie, která si pro ozbrojeného muže dojela. Na místě hlídka zjistila, že dlouhá střelná zbraň je pouze atrapa.

Kladno děsil feťák s dlouhou střelnou zbraní (Foto: MP Kladno)

Na místo ihned vyrazily dvě hlídky strážníků a také hlídky Policie České republiky. Všichni uniformovaní muži s největší opatrností začali prohledávat okolí. Mladíka nalezli strážníci sedět na požárním schodišti haly Bios v areálu zimního stadionu. Vedle sebe měl položenou dlouhou střelnou zbraň.

Strážníci, pod pohrůžkou použití služební střelné zbraně, mladíka vyzvali, aby zvedl ruce, sešel k hlídce a pak opatrně svlékl bundu. Muž výzvu uposlechl. Z bundy pak vyndal dva mobilní telefony, peněženku, klíče, injekční stříkačku a plastovou krabičku s bílou krystalickou látkou. Hlídka policie si pak mladíka převzala k dalšímu šetření.

Jak se ukázalo, zbraň byla pouhou hračkou. Muž proto nebude stíhán za nedovolené ozbrojování, ale trestu se nevyhne. Policie bude vlastnictví návykové látky, která se u mladíka našla, řešit jako přestupek.

Autor: Alena Purkytová