Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Teplárna Kladno

Rytíři sťali Draky jako v pohádce a berou tři body

Středa, 9. prosince 2020 20:44

Rytíři proti Šumperku rychle prohrávali, nepříznivým vývojem se ale nenechali rozhodit a došli si pro vítězství 4:2. Vyrovnání obstaral Tomáš Guman, Kladno poslal do vedení Nicolas Hlava a následně navýšili Antonín Melka a Jakub Hajný. Kladno tak zůstává po přestávce dál neporažené a v tabulce je už třetí!

Rytíři odstartovali na domácím ledě aktivně, paradoxně ale inkasovali z první možnosti soupeře. Po vhazování po Brízgalově levici se k volnému kotouči dostal úplně osamocený Jakub Horký, který se bekhendem nemýlil – 0:1. V oslabení mohl vyrovnat z přečíslení nejzkušenější muž na hřišti Tomáš Plekanec, v dobré pozici ale vysoko přestřelil. Vyrovnáno tak bylo až půl minuty před první sirénou! Marek Peksa zůstal po zákroku vleže mimo pozici, Tomáš Guman vypálil z nulového úhlu a o hostujícího Daniela Kabelku se puk odrazil do brány – 1:1.

Druhá část odstartovala sérií vyloučení, početní výhody ale branku nepřinesly. Nicolas Hlava se tak musel prosadit až individuálně! Od Marka Račuka dostal přihrávku do volného prostoru, vymíchal Peksu a zakončil přesně – 2:1. A v přesilovce dokázali Rytíři svůj náskok navýšit! Po pěkné a rychlé souhře Plekance s Hlavou dostal Antonín Melka kotouč mezi kruhy a ranou z první rozvlnil síť – 3:1. V oslabení mohli v závěru třetiny domácí ještě navýšit, tutovku ovšem neproměnili! Unikajícímu Plekancovi se vrhl pod nohy Peksa a Matyáš Šapovaliv mohl zamířit do úplně prázdné brány. Jenže minul!

Závěr zápasu měl být ale ještě dramatický! Martin Kehar byl vyloučen za vystřelení kotouče a Draci dokázali využít přesilovou hru. Vojtěch Krejčiřík si připravil puk na levém kruhu a vypálil naprosto přesně k protější tyči – 3:2. Rytíři ale problémy nepřipustili. V 52. minutě našel Tomáš Pitule zpoza brány Jakuba Hajného, který potvrdil parádní střeleckou formu z posledních zápasů – 4:2. A Kladno zvládlo dohrát zápas v tlaku, i když další přesilovku už nevyužilo. To už ale domácí mrzet nemuselo, po šedesáti minutách brali do tabulky další tři body.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
8:6 1:1 0:0 0

Branky a nahrávky: 20. Guman (Hajný, Pitule), 26. Hlava (Račuk, Bílek), 29. Melka (Hlava, Plekanec), 52. Hajný (Pitule, Guman) – 3 Horký (Danielčák), 46. Krejčiřík (Kratochvíl, Kabelka). Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Souček, Hucl – Sedláček, Bělohlav

Kladno: Brízgala – Frye, Ticháček, Sorokin, Štochl, Zelingr, Kehar – Kubík, Plekanec, Melka – Guman, Pitule, Hajný – Bílek, Račuk, Hlava – Šapovaliv, Filip, Jelínek.

Šumperk: Peksa – Gewiese, Ševčík, Věntus, Kabelka, Viktorin, Nepokoj – Jaroš, Král, Uhlík – Krejčiřík, Baláž, Kratochvíl – Spratek, Milfait, Hroch – Horký, Scheuter, Danielčák – Krč.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno