ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Od pondělí byly posíleny vlakové spoje i autobusová doprava v kraji

Úterý, 8. prosince 2020 07:10

V návaznosti na rozvolňování vládních opatření dochází ke změnám ve veřejné hromadné dopravě ve Středočeském kraji. Od pondělí 7. prosince se obnovil veškerý autobusový provoz do 21 hodin. K opětovnému posílení vlakových spojů ve špičkovém období dojde od 13. prosince.

Od pondělí byly posíleny vlakové spoje i autobusová doprava v kraji (Ilustrační foto: KL)

S rozvolňováním vládních opatření se předpokládá, že vzroste i zájem o využívání veřejné hromadné dopravy. S návratem většiny studentů do škol, s otevřením obchodů, restaurací a služeb se očekává, že v předvánočním období dojde ke zvýšení poptávky. Pro plynulé odbavení cestujících je proto od pondělí 7. prosince plně obnoven autobusový provoz v pracovní dny do 21. hodiny. Po 21. hodině bude v návaznosti na očekávaný snížený zájem ve večerních hodinách provoz autobusových linek postupně omezován a následně ukončen mezi 22.30 – 23. hodinou.

Na železnici dojde od 13. prosince v plném rozsahu k posílení spojů formou zdvojených souprav na příměstských tratích pro navýšení kapacity. Nadále však bude trvat prodloužení intervalu na 60 minut po 21. hodině. „Zrušení víkendových spojů z Prahy v 02:30 potrvá i po 13. prosinci a s velkou pravděpodobností bude prodlouženo až do roku 2021,“ upozornil radní Petr Borecký.

Autor: (red)