Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V kladenském Tescu se pohyboval agresivní útočník, zadržela ho policie

Pondělí, 7. prosince 2020 07:50

Kladenští policisté se v současné době zabývají případem mladého muže, který začátkem tohoto měsíce přijel vozem opilý na parkoviště před obchodním centrem. Vešel do vestibulu a začal bezdůvodně napadat jednoho z návštěvníků. Na místo přivolané policisté v mžiku sjednali pořádek. Agresorovi nyní hrozí vězení.

V kladenském Tescu se pohyboval agresivní útočník, zadržela ho policie (Ilustrační foto: KL)

Konflikt byl policistům nahlášen prostřednictvím tísňové linky 158, a to ve chvíli, kdy v hypermarketu v Americké ulici v Kladně začal agresivní muž napadat jednoho návštěvníka i ostatní osoby, které také počastoval vulgárními urážkami.

„Poté, co hlídky dorazily na místo události, zjistily, že se podezřelý muž nachází před obchodním domem na parkovišti. Když útočník spatřil strážce zákona, kteří ho vyzvali k prokázání totožnosti, začal s policisty spolupracovat,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Bylo zjištěno, že se jedná do čtyřiadvacetiletého muže z Kladna, který je silně podnapilý. Mladík měl údajně po páté hodině přijet na parkoviště osobním automobilem, následně vešel do vestibulu obchodního centra, kde u prodejních stánků bezdůvodně nejprve slovně a poté fyzicky napadl šestadvacetiletého muže. Ten se ataku aktivně bránil a došlo k vzájemné potyčce. U obou mužů byly provedeny dechové zkoušky, přičemž u mladšího z účastníků rvačky byla pozitivní. Displej přístroje ukázal hodnotu 2,1 promile,“ dodala mluvčí Nováková.

Oba muži byli na místě ošetřeni přivolanou rychlou záchrannou službou.

Vzhledem k tomu, že zde byly indicie, které ukazovaly na to, že útočník přijel k obchodu automobilem, zjistili zasahující policisté na místě svědkyně, které toto tvrzení potvrdily. Podle jejich výpovědi navíc nezodpovědný šofér ohrozil neznámou ženu na přechodu pro chodce na parkovišti obchodního domu. K řízení osobního vozidla se následně přiznal i sám podezřelý.

„Podezřelý byl na místě zadržen, převezen do nemocničního zařízení k odběru biologického materiálu, čemuž se dobrovolně podrobil a následně eskortován do policejní cely. V současné době čelí zadržený muž podezření z přečinu výtržnictví a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uzavřela Michaela Nováková.

Autor: (red)