Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští senioři dostali dárky od nejmenších i od jejich rodičů

Středa, 2. prosince 2020 07:10

Na základě iniciativy policistek z oddělení služební kynologie dostali klienti kladenského domova seniorů předvánoční dárky. Nejmladší děti jim namalovaly obrázky, starší napsaly přání a jejich rodiče přidaly seniorům ještě další drobnosti pro radost.

Kladenští senioři dostali dárky od nejmenších i od jejich rodičů (Foto: PČR)

Nápad na dobrou věc se zrodil v hlavě kladenským policistkám z oddělení služební kynologie. Jitka Barvířová domluvila s pedagogy svých dvou synů z Mateřské a základní školy v obci Slatina, že děti namalují pro seniory obrázky a přání, které pak policistky samy do domova pro důchodce doručí. Chtěly tak alespoň potěšit seniory v aktuálním těžkém období ovlivněném koronavirem.

K předání dárků nakonec došlo tento pátek. Nejmladší děti namalovaly seniorům obrázky, starší napsaly přání. Akce ale vyvolala veliký ohlas a zapojili se do ní i rodiče školáků. K milým dárkům přidali ještě další drobnosti jako například knihy, cukrovinky, kávu nebo čaj.

„Doufáme, že tyto drobné pozornosti pomohou obyvatelům domova překonat těžké chvíle v době koronavirové krize,“ říká k iniciativě svých kolegyň tisková mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Autor: (fa)