Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kanonýři spolupracují se Spartou v oblasti hráčů, má dojít i na mládež a trenéry

Pondělí, 30. listopadu 2020 07:10

Kanonýři Kladno rozjíždějí intenzivní spolupráci s pražskou Spartou, jedním z nejsilnějších superligových celků. Budou si pomáhat nejen v hráčské oblasti, ale vzájemně se učit i v té manažerské, trenérské a organizační.

Kanonýři spolupracují se Spartou v oblasti hráčů, má dojít i na mládež a trenéry (Foto: Archiv Kanonýrů Kladno)

Začalo to letním přesunem nadějných juniorek Kateřiny Radostové a Kláry Poncetové z Kladna do Sparty. O pár týdnů později zase naopak A-tým Kanonýrů doplnilo trio mladých sparťanů. A teď si Ondřej Riebauer a Matyáš Bachmaier v dresu rudého celku zahrají Livesport Superligu, což jim během prvoligové pauzy pomůže dostat se do zápasového rytmu a pražskému celku se pro změnu rozšíří kádr.

Ač se z této sezony kvůli pandemii koronaviru podařilo odehrát jen malý zlomek, mezi Kanonýry a Spartou i tak započalo velmi čilé partnerství, které se má ještě výrazněji prohlubovat.

„Na počátku byla spolupráce ženské složky. Tím, že nemáme juniorku, pro nás bylo důležité, aby děvčata mohla s florbalem pokračovat, a tak jsme se domluvili se Spartou, že to tam dvě hráčky půjdou vyzkoušet. Sparta je totiž pro nás symbolem velmi úspěšného klubu, který za posledních pár let udělal velký progres nejen na úrovni superligového celku, ale i v oblasti mládežnického florbalu, v organizační práci a marketingu. Máme se tedy rozhodně od Sparty co učit,“ vysvětluje začátek spolupráce a její důvody sportovní ředitel Kanonýrů Jan Pazdera.

Jak už to ve florbale, a nejen v něm, bývá, tak klíčové jsou především osobní vztahy. Pazdera totiž jako asistent působí u juniorské reprezentace, kam si ho přivedl hlavní kouč Jaroslav Berka, jinak sportovní ředitel Sparty. Logicky našli podobný pohled na nároky na hráče, vnímají obdobnou herní filosofii, a tak je přirozené, že se i jejich mateřské kluby sbližují.

„S Honzou se pravidelně potkáváme. Hlavním tématem je samozřejmě národní tým, ale díky tomu si sjednocujeme názor na florbal i způsob přípravy. Proto si můžeme vzájemně hráčsky vypomoct, protože je mezi námi silná důvěra, že tréninkový proces probíhá v obou klubech podobně a v souladu s oddílovými principy,“ říká Jaroslav Berka z Acema Sparta Praha.

Ten sám dodává, že nemusí zůstat jen u hráčské výpomoci. Třeba v úterý se s Ondřejem Riebauerem, jenž je Kanonýrů generálním manažerem, bavili o fungování klubů a manažerských i organizačních věcech. „Všechno se hezky proplétá, takže věřím, že můžeme v budoucnu spolupracovat i na trenérské úrovni či v oblasti mládeže. Že partnerství bude komplexní,“ míní Berka.

Sparta minulosti spolupracovala s prvoligovými Karlovými Vary, avšak jak říká Berka, spolupráce na „základě lidských vztahů vyšuměla“, proto teď věří v prohloubení kooperace s Kladnem. „Je to pro nás důležité, protože dostáváme zpětnou vazbu, můžeme se vzájemně posouvat. Snažíme se spolupracovat i s kluby ze zahraničí, protože potřebujeme mít vedle sebe partnery, se kterými ujdeme kus cesty. A věřím, že to bude platit i s Kladnem.“

Zdroj: Kanonýři Kladno