Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Dopravní policisté uhasili požár rodinného domu v Doksech

Úterý, 24. listopadu 2020 07:50

Z kladenských policistů se opět stali na chvilku hasiči. Minulou sobotu totiž prováděli dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, když ve vysílačce zaslechli informaci, že v obci Doksy hoří rodinný dům. Vzhledem k tomu, že se nacházeli poblíž, vyjeli ihned na místo události.

Dopravní policisté uhasili požár rodinného domu v Doksech (Ilustrační foto: KL)

Ze všech přivolaných složek integrovaného záchranného systému byli dopravní policisté první u požáru, proto ihned zasáhli. Před domem se nacházel třináctiletý chlapec, který v domě žije a bratr majitele domu. Mladík, který byl v době zahoření v nemovitosti, slezl z prvního patra po žebříku, ale tím pádem dům zůstal uzamčen zevnitř.

„Policisté, aby se dostali dovnitř, vyrazili vstupní dveře a s hasicím přístrojem v silně zakouřeném domě hledali ohnisko požáru. To našli záhy v koupelně v přízemí, kde se však oheň už velmi rozšířil. Přes plameny se nemohli dostat do místnosti, proto použili hasicí přístroj z bezpečné vzdálenosti z chodby. Poté, co vypotřebovali svůj hasicí přístroj a požár se stále nedařilo uhasit, vyběhli z objektu ven. Naštěstí se v tu dobu objevila i druhá hlídka dopravních policistů, kteří poskytli svůj přístroj z vozidla, a tak hašení mohlo pokračovat. Mezitím dodali další hasičáky i sousedé v okolí, tudíž se policistům podařilo dostat oheň pod kontrolu a následně ho i uhasit, a to před příjezdem hasičů,“ popsala dramatické chvíle policejní mluvčí Michaela Nováková.

Přivolaný vyšetřovatel požárů ohledal místo zahoření a vyloučil cizí zavinění. Jednalo se o technickou závadu na sušičce. Policisté byli na místě ošetřeni rychlou záchrannou službou, kdy jim lékař poskytl kyslík. Jinak u zasahujících policistů nebylo shledáno žádné poranění.

Autor: (red)