Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rytíři by měli znovu naskočit do soutěžního kolotoče 1. prosince

Pátek, 20. listopadu 2020 07:10

Chance liga dál čeká na udělení výjimky potřebné pro pokračování ročníku, její restart ale nabývá čím dál reálnějších obrysů! Už byl zveřejněn nový rozpis zápasů, podle nějž by se mohlo pokračovat už tuto sobotu. Kladenské Rytíře ale čeká návrat do soutěžního tempa později, první zápas by měli odehrát až v úterý 1. prosince v Prostějově.

Rytíři by měli znovu naskočit do soutěžního kolotoče 1. prosince (Ilustrační foto: KL)

Poslední zápas odehráli Rytíři 10. října a pokračovat by měli opět 1. prosince. Pokud bude Chance lize udělena výjimka ministerstva zdravotnictví, Kladno se na startu dalšího měsíce představí v Prostějově. První domácí zápas by pak měli Kladeňáci odehrát na ČEZ stadionu o dva dny později, kdy přivítají Kadaň.

„Hrát se začne bohužel opět bez diváků, ale my můžeme alespoň našim permanentkářům slíbit, že je zase čekají internetové streamy na serveru Hokejka.TV zdarma. Kód bude držitelům permanentních vstupenek automaticky prodloužen,“ uvedl marketingový manažer Rytířů Adam Soukup.

Kladenští hokejisté ale vstoupí do soutěže se zpožděním oproti většině klubů. Na pěti stadionech by se totiž mělo hrát už v sobotu 21. listopadu. Ke stejnému kroku jako Rytíři sáhla například také pražská Slavia, která na svém webu osvětlila, že pozdější start zvolila kvůli možnému ušetření na povinných testech na COVID-19. „Vzhledem k tomu, že v současné době probíhají jednání o umožnění takzvaného antigenního testování, které by znamenalo značnou úsporu oproti PCR testům, rozhodla se Slavia využít nabídku řídícího orgánu Chance ligy a vstoupit do soutěže později,“ stojí na webu Pražanů.

S restartem soutěže se totiž budou logicky pojit přísná hygienická opatření, která budou muset kluby dodržovat. Pravidelné testování před zápasy, omezený počet osob zajišťujících průběh zápasů a další povinnosti budou neoddělitelnou součástí všech utkání.

Ještě než se soutěž opět rozeběhne, připravili si Rytíři pro své fanoušky alespoň Rytířskou E-ligu ve hře NHL 20 na herní konzoli Playstation 4. Zájemci se mohou registrovat do 22. listopadu a následně budou mezi sebou bojovat o hodnotné ceny od společnosti JBL. Ti nejlepší se navíc ve vyřazovacích bojích utkají přímo s kladenskými hokejisty, kteří nastupují za áčko Rytířů.

Podrobnější informace i nový jízdní řád soutěže naleznete na klubových webových stránkách.

Autor: (fa)