Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Z kladenských policistů se stali na chvilku hasiči

Středa, 18. listopadu 2020 07:30

Zlověstný pátek třináctého byl pro majitele bytu v ulici Vítězslava Nezvala opravdu smolný. Po osmé hodině večerní u něj začalo hořet. Na místo jako první přispěchali dopravní policisté, kteří se jali práce hasičů a oheň uhasili.

Z kladenských policistů se stali na chvilku hasiči (Ilustrační foto: KL)

V pátek 13. listopadu po osmé hodině večerní přijali kladenští policisté oznámení, že v ulici Vítězslava Nezvala, došlo k požáru v šestém patře bytového domu. Poblíž místa se právě nacházela hlídka dopravních policistů, která se ihned vydala k požáru.

Uniformovaní muži spatřili po příjezdu před domem majitele bytu, který jim stručně vylíčil situaci. „Policisté ihned vzali ze služebního vozidla práškový hasicí přístroj a běželi k bytu. Šesté patro domu bylo již velmi zakouřené a ze dveří bytové jednotky šlehaly plameny. Zasahující policisté ihned použili hasicí přístroj a po několika vteřinách se jim podařilo požár uhasit. V tu dobu už na místo přijížděla vozidla hasičského záchranného sboru. Policisté ohnisko monitorovali až do příchodu hasičů. Také provedli odvětrání domu. Následně předali věc do kompetence HZS, kdy vyšetřovatel požárů vyloučil cizí zavinění,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Tímto včasným zásahem policisté zcela jistě zabránili dalšímu šíření ohně a uchránili tím majetek poškozeného muže.

Autor: (red)