Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Dobrovolníci z Hobšovic podpořili slánské zdravotníky

Úterý, 3. listopadu 2020 07:50

Lidé i nadále podporují zdravotníky, kteří jsou v první linii v boji proti koronaviru. Dobrovolníci z Hobšovic udělali mezi sebou sbírku a kopili sestřičkám i lékařům na slánské oddělení ARO pamlsky a rádio. V pátek večer jim vše předali.

Dobrovolníci z Hobšovic podpořili slánské zdravotníky (Foto: Archiv Jana Ehrlera)

Devět lidí, co mají srdce na správném místě, se spolu domluvilo, vybrali mezi sebou tři tisíce korun a vydali se na nákup pro zdravotníky ze slánské nemocnice. Na oddělení ARO jim pak v pátek večer přinesli sladkosti, nápoje, kávu a rádio. To všem jim jistě zpříjemní službu na kuchyňce ve chvíli, kdy si mohou alespoň na moment odpočinout mezi náročným převlékáním ochranných obleků.

„Personálu na ARO slánské nemocnice jsme se ptali, co jim nejvíce chybí a potvrdili, že jsou to právě pamlsky, jimiž doplní okamžitou energii a také by se hodilo malé rádio. Přání jsme jim rádi splnili a vše v pátek večer do slánské nemocnice dopravili,“ vylíčil jeden z iniciátorů hobšovické skupiny Jan Ehrler.

„Zdravotníci byli skvělí a společně se s námi vyfotografovali. Při setkání jsme se dozvěděli, že podporu by jistě uvítali i další pracovníci nemocnice, kteří se do covid procesu přeskládáním chodu špitálu zapojili také. Zajímavou informací pro nás bylo i to, že zdravotníci mají, kromě jiného, velkou spotřebu bílých bavlněných ponožek. Těch propotí a převléknou za směnu i tři páry. Takže je to i pro další dobrovolníky určitě výzva,“ doplnil Jan Ehrler.

Dobrovolníci z Hobšovic podpořili slánské zdravotníky (Foto: Archiv Jana Ehrlera)
Dobrovolníci z Hobšovic podpořili slánské zdravotníky (Foto: Archiv Jana Ehrlera)

Autor: (red)