Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Buštěhradském UCEEB dokončují metodiku plánování veřejných prostranství

Pondělí, 2. listopadu 2020 07:40

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT připravuje pro zástupce malých obcí jednoduchý postup, který jim umožní plánovat podobu prostranství s ohledem na potřeby obyvatel a aktuální technologické možnosti. Práce na metodice se chýlí ke konci a projekt se ještě před koncem letošního roku přehoupne do fáze publikování a propagace výsledků prostřednictvím seminářů a workshopů.

V Buštěhradském UCEEBu dokončují metodiku plánování veřejných prostranství (Foto: UCEEB)

Laboratoř udržitelné výstavby ČVUT UCEEB dokončuje certifikovanou Metodiku plánování veřejných prostranství malých obcí, která má jejich zástupce provést procesem přípravy a zadávání územních nebo urbanistických studií veřejných prostranství. Cílem není z představitelů obcí udělat experty na územní plánování a participativní design, ale vytvořit z nich rovnocenné partnery pro odborníky, kteří mají vizi, umějí zvážit základní výhody a nevýhody navrhovaných řešení a dělají informovaná rozhodnutí.

„Metodiku představíme 1. prosince na online semináři MĚSTO a DEVELOPER – společné výzvy a příležitosti, po kterém proběhne panelová diskuze s hosty z různých odborností. V roce 2021 plánujeme pořádat workshopy pro zástupce obcí,“ napsali na web odborníci z Buštěhradu.

Výzkum byl podpořen Technologickou agenturou České republiky v rámci programu ÉTA. Aplikačním garantem je Středočeské inovační centrum. 

Autor: (red)