Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Požila alkohol, způsobila dopravní nehodu a skončila v policejní cele

Čtvrtek, 29. října 2020 07:10

Žena z Kladenska má za sebou pořádně rušný večer. Ve středu usedla za volant po požití alkoholu, narazila do kovového zábradlí a skončila v cele. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody ve výši až tři roky.

Požila alkohol, způsobila dopravní nehodu a skončila v policejní cele (Ilustrační foto: Jitka Krňanská)

Dvaačtyřicetiletá žena z okresu Kladno způsobila minulou středu dopravní nehodu v ulici Čechova ve Slaném. Řidička automobilu Ford Focus na přemostění železniční tratě narazila svým vozem do kovového zábradlí. Na místo dorazila hlídka slánských strážníků, kteří se nestačili divit. Řidičku zadrželi, vyrozuměli policisty obvodního oddělení Slaný a ženu vyzvali k provedení dechové zkoušky. Ta naměřila hodnotu ve výši 2,33 promile alkoholu v dechu.

Policisté následně převezli opilou ženu do slánské nemocnice, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a došlo k odběru biologického materiálu. Strážníci ženě zadrželi řidičský průkaz a umístili ji do policejní cely.

Podnapilá řidička je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za její počínání jí hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až tři roky.

Policisté tak opět upozorňují na to, jak je alkohol za volantem nebezpečný! „Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol i drogy za volantem zvyšují nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale mají výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění,“ uvedla tisková mluvčí kladenské policie nprap. Jana Šteinerová.

„Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce,“ doplnila policejní mluvčí.

Autor: (fa)