Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Volejbalisté se připravují podle kondičního trenéra, chybí jim ale práce s míčem

Středa, 21. října 2020 07:10

Po pouhých čtyřech odehraných kolech mužské volejbalové extraligy se soutěž kvůli vládním nařízením zastavila. Kladenští orli museli opustit svoji domácí halu a v omezených podmínkách se připravují alespoň individuálně podle plánu kondičního trenéra. Jak ale sami přiznávají, práce s míčem jim chybí a další rozjezd bude hodně náročný.

Volejbalisté se připravují podle kondičního trenéra, chybí jim ale práce s míčem (Foto: KL)

„Je to určitě špatné jak pro hráče, tak pro diváky. Soutěže jsou přerušené a všechna družstva ve všech sportovních odvětvích jsou na tom stejně. Bohužel nás čeká další rozjezd sezony, protože teď se nedá trénovat. Není to dobré,“ vyjádřil se trenér kladenských volejbalistů Milan Fortuník k aktuální přestávce všech sportů v Česku.

Kladenští orli byli před nucenou stopkou na dobré cestě k lepším výkonům poté, co v úvodu sezony měli kolísavé výkony. Venku se jim nedařilo a ve dvou zápasech uhráli jen set, doma to ale bylo o poznání lepší. Kladeňáci porazili Brno 3:1 a naposledy urvali bod proti velmi silným Českým Budějovicím. V rozletu ale orly zastavila vládní nařízení. „Přišlo mi, že v posledním zápase s Budějovicemi už hra začala být učesaná. Teď se to znovu přerušilo, takže to určitě nebude dobré, až se vrátíme,“ mrzí kladenského kouče.

Celý tým tak musel najet na nový režim, protože kvůli omezením jsou zavřena všechna sportoviště a nedá se trénovat ve větších skupinách. „Hráči jsou v kontaktu s kondičním trenérem. Když je dobré počasí, tak se scházíme na tréninky venku, ale tam se dá dělat jenom kondice. Nedá se dělat s volejbalovým míčem. Až bude umožněno jít do hal, tak začneme znova celou přípravu,“ vysvětlil Fortuník.

Jeho tým bude začínat prakticky od začátku už potřetí v této sezoně! Orli totiž v létě rozjeli klasickou přípravu, následně ale museli do karantény a někteří členové týmu se s nemocí covid-19 potýkali. Po karanténě tak mužstvo muselo odstartovat přípravu znovu a nyní, až se soutěže rozeběhnou, to hráče čeká potřetí. „Tři nebo čtyři hráči měli koronavirus prokázaný testy. Zvládali to poměrně dobře. Půl dne nebo den měli problémy, ale pak už byli poměrně v pohodě,“ popsal Fortuník, kterému stálé přerušování tréninkového procesu dělá vrásky na čele. „Příjemné to není. Dostáváte se do formy, začínají fungovat nějaké spolupráce a vazby a vzápětí se to opět přetrhne. My se do toho budeme muset dostat už potřetí,“ zakončil trenér orlů.

Autor: (fa)