Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Domovy pro seniory v Kladně a okolí zatím výpomoc nepotřebují

Středa, 21. října 2020 07:00

Domovy seniorů na Kladensku omezily ve svých zařízeních návštěvy, aby minimalizovaly riziko zavlečení a rozšíření nákazy virem Covid-19. Klienty se jim daří chránit, a tudíž zatím nepotřebují výpomoc jako v první vlně pandemie.

V Kladně a okolí výpomoc Domovy pro seniory zatím nepotřebují (Foto: KL)

Kladenský Domov pro seniory v ulici Františka Kloze má nařízený zákaz návštěv a prozatím si vystačí s vlastním personálem. Nové klienty nepřijímá. Jedenadevadesát zaměstnanců nyní pečuje o 125 klientů, z nichž nikdo není nakažen. Přesto pro vytvoření personální rezervy vznesl domov požadavek na osm lidí. Vedení domova má v oblasti spolupráce velmi dobré zkušenosti s kladenskou fakultou biomedicíny a střední zdravotnickou školou.

Domov pro seniory v Kladně-Švermově má v karanténě čtyři zaměstnance z celkového počtu 107 lidí. Ti se starají o 213 klientů, kteří jsou všichni zdraví. Ovšem, aby předešli absenci dalšího počtu zaměstnanců, zavedli tam dokonce i školu v práci. Po domluvě s hygieniky se rozhodli, že je lépe, aby jejich pracovnice měly své děti přímo na pracovišti, než aby je mísily s jinou komunitou. Školu využívají aktuálně čtyři děti. I díky tomu nyní Švermovští nepotřebují výpomoc ze strany studentů nebo lékařů.

Vlastními silami vše zvládají i v Domově se zvláštním režimem v Unhošti. Platí tam zákaz návštěv a další opatření, včetně pravidelné dezinfekce. Nové klienty přijímají jen, pokud je situace rodiny naléhavá, ale pouze s aktuálním negativním testem na koronavirus. O 95 klientů se tam stará 52 zaměstnanců na plný úvazek, dva na zkrácený a 14 lidí brigádně.

Ve Slaném a Žižicích je situace podobná. Tamní pečovatelé zatím vše zvládají vlastními silami. Ve Slaném mají v domově 50 klientů a v Žižicích 49. O všechny pečuje celkem 74 zaměstnanců. Návštěvy jsou zakázány a služby tam rozepisují tak, aby se jednotliví pracovníci potkávali jen minimálně.

Autor: (red)