Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Manželé Červenkovi z Kladna oslavili zlatou svatbu

Úterý, 20. října 2020 07:00

V romantických představách mnohých dívek se objevuje princ na bílém koni, který si svou vyvolenou odveze k oltáři, a společně prožijí šťastný život. Manželům Červenkovým se pohádka proměnila v realitu a na konci letošního srpna, v obřadní síni ve Švermově, oslavili úctyhodných 50 let, co stojí společně bok po boku.

Manželé Červenkovi z Kladna oslavili zlatou svatbu (Foto: MMK)

Zlatou svatbu slaví páry, které spolu prožily polovinu století. U této příležitosti se manželé Červenkovi postavili znovu před oltář a připomněli si složení manželského slibu. Novodobým oddávajícím se stal kladenský zastupitel Petr Soudek. Na závěr přišlo manželské políbení a přání od příbuzných.

Červenkovi se seznámili se v roce 1968 na čajích v kladenském Lidovém domě. František se věnuje svému dlouholetému koníčku fotbalu, Věra kromě domácnosti ráda chodí na procházky s jezevčíkem Tondou. Společně vychovali dceru Věru a těší se ze dvou vnuků. Spokojený vztah je podle nich založen nejen na dodržování základních pravidel manželského soužití, ale především na vzájemném porozumění a velké dávce tolerance

„Manželé Červenkovi jsou důkazem toho, že láska je možná na celý život. Bylo mi ctí, že jsem měl možnost být s nimi u oltáře a popřát jim do dalších let mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti,“ řekl zastupitel Petr Soudek.

Pokud se blíží významné výročí také vaší svatby a rádi byste si připomněli vzácné okamžiky, můžete si výroční obřad domluvit na matrice kladenského magistrátu.

Autor: (red)