Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Fena celníků vyčenichala ve voze na D7 nelegálně drženou zbraň

Pondělí, 19. října 2020 07:20

Na začátku minulého týdne si hlídka celníků vytipovala na dálnici D7 modrou dodávku, kterou zastavila k běžné kontrole na neproclené, zakázané či nepovolené zboží. Překvapení všem dotyčným udělala služební fenka Enny. Ta v přihrádce automobilu vyčenichala nelegálně drženou zbraň i s náboji.

Fena celníků vyčenichala ve voze na D7 nelegálně drženou zbraň (Foto: Celní úřad pro Středočeský kraj)

Za volantem zastaveného automobilu seděl osmadvacetiletý šofér. Krom něj, ve vozidle cestovali také dva muži ve věku 43 a 19 let. Posádku také tvořily dvě ženy ve věku 37 a 35 let. Účastníci kontroly byli do jednoho značně nervózní, proto celníci zbystřili a na pomoc si zavolali služební fenu Enny. Ta v přední přihrádce před spolujezdcem vyčenichala v igelitové tašce zabalenou střelnou zbraň i s náboji. Mladému šoférovi nepomohlo ani to, když tvrdil, že neví, jak se zbraň do jeho auta dostala.

„Konkrétně se jednalo o pistoli DUO ráže 6,35 milimetru a 12 kusů nábojů stejné ráže Browning. Řidič na dotaz celníků, komu zbraň patří, odpověděl, že jemu ne a není ani držitelem zbrojního průkazu. Stejné odpovědi se hlídce dostalo i od ostatních spolucestujících,“ popsala případ mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj Yvona Matějková.

Celníci proto vyrozuměli kladenské policisty, kteří si řidiče na místě převzali k dalším úkonům. „Osmadvacetiletý muž je nyní podezřelý z trestného činu nedovoleného ozbrojování. V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky za mřížemi,“ potvrdila kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)