Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Recidivista z Kladna měl sedět v base, místo toho kradl alkohol

Pondělí, 19. října 2020 07:50

Čtyřiačtyřicetiletý recidivista měl problémy se zákonem už několikrát. Za své prohřešky byl pravomocně odsouzen a měl se dostavit do výkonu trestu. Nejenže tak neučinil, navíc se znovu vydal krást. Tentokrát si v obchodě přivlastnil alkohol. 

Recidivista z Kladna měl sedět v base, místo toho kradl alkohol (Ilustrační foto: KL)

Hříšník byl zadržen pracovníkem ostrahy v obchodním domě v Italské ulici. Tam si totiž došel pro svou kořist. Do tašky vložil dvě láhve alkoholu v celkové hodnotě 1 160 korun, a aniž by zboží uhradil, pokusil se proklouznout pokladní zónou.

„Na místo přivolaní policisté zjistili, že se muž protiprávního jednání dopustil přes skutečnost, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen. Tím však výčet jeho prohřešků nebyl u konce. Další lustrace prokázala, že mu měl být na základě příkazu soudu doručen příkaz k dodání do výkonu trestu. Po provedení prvotních úkonů byl převezen do výkonu trestu ve Věznici Praha Ruzyně,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Za zmiňovanou krádež recidivistovi v současné době hrozí trest odnětí svobody na dva roky až osm let, a to z důvodu nouzového stavu, který je v České republice vyhlášen od 5. října.

Autor: (mv)