Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Politické uskupení Kladeňáci končí, jednotlivé strany půjdou vlastními cestami

Středa, 14. října 2020 07:10

Kladeňáci vznikli před komunálními volbami jako uskupení politických subjektů STAN, TOP09 a KDU-ČSL a stali se součástí vedení města. V září letošního roku spadli do opozice a v říjnu se definitivně rozpadli. Podle zastupitele Petra Soudka si společně nerozuměli ani jako součást koalice.

Uskupení Kladeňáci se rozpadli, v názorech se rozcházeli i za koalice

„Rozcházeli jsme se ještě jako součást koalice například v názorech na zadávání veřejných zakázek a prioritách města. My jsme například upřednostňovali důslednou kontrolu především velkých zakázek, kde může mizet mnohem více finančních prostředků, před těmi menšími. Kolegové z uskupení na to měli opačný názor a prováděli spíše takzvaný mikromanagement,“ uvedl pro Kladenské listy Petr Soudek.

Tři zastupitelé, Petr Soudek, Petr Hašek a Petr Melichar budou jako členové TOP09 hájit zájmy nově vzniklého uskupení Spojenci pro Kladno, které je otevřeno účasti dalších politických subjektů.

„Stejně tak jsme se například rozcházeli v pohledu na zásahy do chodu jednotlivých agend. Přílišné zásahy, podle nás, ve výsledku mohou zpomalovat chod zakázek a realizaci projektů. V době, kdy už tak zásadně neovlivňujeme chod města, jsme se proto dohodli na ukončení spolupráce,“ uzavřel zastupitel Soudek.

„Ne vždy jsme v rámci Kladeňáků měli na řešení konkrétních problémů jednotný názor, ať už šlo o způsob vedení jednotlivých odborů nebo míru a rychlost změn na magistrátu. Proto jsme se již nyní, dva roky před volbami, rozhodli vydat každý svou cestou mimo uskupení Kladeňáci,“ napsali Kladeňáci na své sociální síti.

„Dnes jsme oznámili novou samostatnou existenci místní organizace STAN Kladno. Velká část kandidátky uskupeni Kladeňáci šla do minulých voleb právě s podporou tohoto hnutí,“ napsala v pondělí na svém profilu zastupitelka Anna Gamanová.  

Autor: (mv)