Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně vzniklo Regionální dobrovolnické centrum

Úterý, 13. října 2020 07:00

V rámci projektu Ministerstva vnitra Koncepce rozvoje dobrovolnictví v České republice vznikla napříč kraji nová Regionální dobrovolnická centra. Ve Středočeském kraji provozuje toto centrum nezisková organizace Letokruh, která zde zřídila takzvané DobroPointy. Jeden z nich vznikl ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Kladno z.s.

V Kladně vzniklo Regionální dobrovolnické centrum (Ilustrační foto: Archiv Letokruh, z.ú.)

Cílem DobroPointu v této lokalitě je podpora dobrovolnické iniciativy, vytváření prostoru pro vzájemné sdílení zkušeností, rozvoj, vzdělávání a šíření myšlenky dobrovolnictví. Ve středočeském regionu je spousta skvělých dobrovolnických iniciativ, které si zaslouží, aby o nich bylo slyšet, a mohli se tak o nich dozvědět i další lidé, kteří uvažují o tom, že by část svého volného času věnovali právě dobrovolnictví. Na DobroPoint se mohou obracet lidé a organizace, které dobrovolníky potřebují nebo chtějí získat informace z kterékoliv dobrovolnické oblasti.

Pokud i vy uvažujete, že byste rádi zkusili věnovat trochu svého volného času pro druhé, vězte, že dobrovolníkem může být opravdu každý. Nezáleží na povolání, věku ani zálibách. Záleží jen na vaší ochotě, věnovat kousek svého času a úsilí pro dobro druhých. Pokud byste chtěli zkusit být dobrovolníkem u seniorů, dětí či handicapovaných, máte nyní jedinečnou příležitost. Více informací o možnostech dobrovolnictví získáte v novém DobroPointu Dobrovolnické centrum Kladno z.s.

Adresa a otevírací doba pro veřejnost:
Cyrila Boudy 1444 (1. patro), Kladno 1 – úterý 9.00-14.00
nebo kdykoliv po tel. dohodě.

Autor: Kateřina Karbanová