Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Zkrácená provozní doba pošty komplikuje život i lidem na Kladensku

Čtvrtek, 8. října 2020 07:10

Česká pošta začátkem září zkrátila z úsporných důvodů na některých pobočkách provozní dobu. Další přišly na řadu počátkem října. Například ve Slaném, Unhošti, Velvarech nebo Pcherách lidé omezení již pocítili.

Zkrácená provozní doba pošty komplikuje život i lidem na Kladensku (Ilustrační foto: KL)

Ve Slaném, Unhošti, Velvarech nebo Pcherách omezení pracovní doby České pošty lidé již poznali a nejsou tím nijak nadšeni. Přitom každá pobočka má úpravu otevírací doby jinak a v jiný den. Někde pošta otevírá až od 10 hodin, jinde zase dříve zavírá.

Ve Slaném, které je obcí s rozšířenou působnosti, využívá služby pošty až 36 tisíc lidí. Pobočka tam funguje i v sobotu, což je pro mnohé klíčový den. Zatím ale není jisté, jestli tento provoz bude platit i po Novém roce.

S nově nastavenou otevírací dobou nejsou spokojeni lidé ani ve Pcherách. Hodně obyvatel z této vsi dojíždí ze zaměstnání do Prahy, kde v práci končí kolem 17. až 18. hodiny. Tudíž nemají možnost poštu navštívit. Podle místních by bylo dobré, otevírací dobu raději prodloužit.

Ve Velvarech před dvěma lety ukončila svoji činnost Česká spořitelna. Proto jsou tam za poštu rádi i živnostníci, kteří ji využívají například jako uložiště tržeb. Negativní ohlasy na zkrácení pracovní doby dávají místní najevo, na druhou stranu jsou rádi, že pobočka České pošty ve Velvarech není zrušena jako v jiných obcích.

K redukci pracovní doby došlo v uplynulých dnech i na poště v Unhošti. I tam mají zatím otevřeno naštěstí i v sobotu. I v této obci před časem skončila Česká spořitelna. Proto jsou místní na služby České pošty odkázáni.

Autor: (mv)