Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na třídě T. G. M. můžete vidět putovní výstavu Kořeny osobností

Úterý, 6. října 2020 07:10

Putovní výstava Kořeny osobností je projekt pražské Botanické zahrady a Dariny Miklovičové. Na panelech s reportážními fotografiemi nainstalovaných na kladenské třídě T. G. M. můžete vidět, jak slavné osobnosti vysazovaly v pražské Botanické zahradě vzácné rostliny a dřeviny.

Na třídě T. G. M. můžete vidět putovní výstavu Kořeny osobností (Foto: KL)

Tento unikátní projekt spojuje vzácné přírodní bohatství s těmi největšími postavami současného světa. Má připomínat budoucím generacím nejen jedinečné dědictví přírody, ale také to nejlepší, co dokázal člověk, ať již v oblasti kulturní, sportovní, či vědecké. Více než sto vzácných dřevin a rostlin vysadili právě významní představitelé českého, ale i světového života v pražské Botanické zahradě.

Projekt Kořeny osobností byl zahájen roku 2009. První výsadby se ujaly zpěvačka Lucie Bílá a herečka Anna Geislerová, které ve skleníku Fata Morgana vysadily dva vzácné druhy tropických orchidejí. Postupně se k nim připojují další a k dnešnímu dni projekt čítá již 105 známých osobností. I v dalších letech přibudou na pomyslnou Stezku osobností zvučná jména a rostlinné skvosty.

Na pěší zóně je výstava k vidění až do konce letošního října.

Autor: (red)