Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

O víkendu zaměstnali kladenské strážníky zloději, rváči a opilý rodič

Úterý, 6. října 2020 08:00

Závěr minulého týdne byl pro strážníky z Kladna velice náročný. Krom běžného dohledu v ulicích dozorovali také u voleb. Mezi tím je navíc zaměstnali zloděj, rváči a nezodpovědný rodič.

O víkendu zaměstnali kladenské strážníky zloději, rváči a opilý rodič (Ilustrační foto: KL)

„V pátek ráno oznámil pracovník ochranky jednoho z marketů v Kročehlavech, že jejich zákaznice na prodejní ploše poškodila balení časopisu a odcizila jeho přílohu. Jednalo se o respirátor třídy FFP2. Ten si seniorka nejdříve umístila do nákupního koše poté do své kabelky a prošla pokladní zónou. Po příjezdu strážníků na místo časopis koupila, ale s tím, že se dopustila přestupku, nesouhlasila. Její jednání bude řešit správní orgán,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

„V pátek večer přijal operátor tísňové linky 156 oznámení o rvačce dvou mužů v ulici Vrchlického. Operátor kamerového systému jeho oznámení potvrdil. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že jeden z mužů na druhého vytáhl nůž. Ten se bránil tím, že po útočníkovi hodil sdílené kolo. Celý incident se obešel bez zranění. Útočník byl značně agresivní, snažil se o sebepoškozování, proto strážníci použili donucovací prostředky, muže znehybnili a předali do rukou přivolaných policistů. Policejní pes pak nalezl i nůž, který byl útočníkovi vyražen z ruky,“ sdělila ke druhému případu mluvčí Purkytová.

„V neděli večer, strážníci provádějící kontrolu ve středu města, viděli ležet v ulici Poděbradova muže, vedle kterého seděl malý chlapec. Poté, co se strážníkům podařilo muže vzbudit, zjistili, že se jedná o otce a syna. Na místo byla přivolána hlídka Policie České republiky, dědeček chlapce a také lékař. Dechová zkouška u muže ukázala 3,43 promile alkoholu v dechu. Otec putoval k lékařskému ošetření do nemocnice a o chlapce se postaral jeho děda. Celý případ pak bude řešit policie,“ uzavřela Alena Purkytová.

Autor: (red)