Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

U Kanonýrů se z Michala Skuhrovce a Ľuboše Šefčíka stali útočníci

Pátek, 2. října 2020 07:30

Michal Skuhrovec a Ľuboš Šefčík ještě na začátku září hráli v defenzivě. Po karanténě je ale kouč Pazdera předělal na útočníky.

U Kanonýrů se z Michala Skuhrovce a Ľuboše Šefčíka stali útočníci (Foto: Kanonýři Kladno)

Kdo po sobotním zápase s Jaroměří četl sestavy, musel být ve složení druhé útočné řady překvapen. A kdo pak navštívil či sledoval pondělní duel se Sokolem Brno, tak byl utvrzen, že to žádný tiskový šotek není. Ano, Michal Skuhrovec a Ľuboš Šefčík, dva dlouholetí obránci, teď skutečně ve druhé lajně hrají útočníky. A jejich místa v defenzívě naopak patří Dušanu Přívarovi a Filipu Ullmannovi, tedy nedávným útočníkům Kanonýrů.

„Michal Skuhrovec je ve finální fázi ohromně efektivní a přišlo mi, že se z beku tolik nedostává k zakončení, jak by mohl, takže v jeho přesunu vidím obrovský potenciál. Zároveň jsme do této řady potřebovali pravorukého hráče, který dokáže ustát souboje pod tlakem, což splňuje zase Ľuboš. Mám u této pětky vizi, že bude velmi silná na balonku, což se se dvojicí Filip a Dušan vzadu zatím děje,“ vysvětluje důvody přesunů kouč A-týmu Jan Pazdera.

Ten také přiznává, že obdivuje kluky, že mu na to kývli, zvlášť po třítýdenní pauze. V pohárových zápasech před karanténou totiž ještě oba nastupovali v obraně a po boku Miroslava Šnajdra hrál ve druhém útoku Filip Ullmann a Dominik Janda.

„Myslím, že se ta změna povedla, protože druhá lajna teď hraje s převahou a ta třetí zase těží z toho, že jsou v ní tři extrémně rychlí hráči, které je těžké bránit. Ľuboš je hodně silný ve střelbě z první, do které se v útoku dostane mnohem častěji. Michal zase dokáže vymyslet překvapující přihrávky. Trochu je na něm znát, že pozice centra je extrémně náročná, protože musí zvládat řídit obranu i útok. A já Michala chválím, byť je se sebou nespokojený, protože má na sebe velké nároky. Ale to je dobře, já v jeho potenciál věřím,“ říká Pazdera.

A Skuhrovec kritický vskutku je, byť třeba proti Brnu dala jeho lajna tři góly. A střelec hattricku Šnajdr chválil právě své parťáky. „Na hřišti je to pro mě zatím těžké a je to i vidět. Nicméně věřím, že po zpětné vazbě od Honzy i spoluhráčů se ze mě stane univerzál, který bude schopen hrát v útoku i obraně,“ míní Skuhrovec, který v útoku nikdy trvale nehrál.

Post zmíněného univerzála znají sportovní příznivci především z volejbalu, nicméně i ve florbale se čím dál víc tato charakteristika používá, protože se v některých případech začíná ustupovat od klasického rozdělení rolí – útočník a obránce. Pokud nechcete hrát staticky a čitelně, je nutné, aby docházelo k prolínání postů. Navíc v případě druhé lajny Kanonýrů je vždy na hřišti pět silných hráčů do defenzivy. Ullmann totiž sice celou minulou sezonu strávil v útoku a Přívara velkou část z ní, nicméně v beku mají oba obrovské zkušenosti. Právě jako obránci získali dohromady osm florbalových titulů v dresu Tatranu Střešovice, takže teď mají jejich parťáci za sebou velmi zkušené hlídače.

Autor: Matěj Stůj