ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

U Kanonýrů se z Michala Skuhrovce a Ľuboše Šefčíka stali útočníci

Pátek, 2. října 2020 07:30

Michal Skuhrovec a Ľuboš Šefčík ještě na začátku září hráli v defenzivě. Po karanténě je ale kouč Pazdera předělal na útočníky.

U Kanonýrů se z Michala Skuhrovce a Ľuboše Šefčíka stali útočníci (Foto: Kanonýři Kladno)

Kdo po sobotním zápase s Jaroměří četl sestavy, musel být ve složení druhé útočné řady překvapen. A kdo pak navštívil či sledoval pondělní duel se Sokolem Brno, tak byl utvrzen, že to žádný tiskový šotek není. Ano, Michal Skuhrovec a Ľuboš Šefčík, dva dlouholetí obránci, teď skutečně ve druhé lajně hrají útočníky. A jejich místa v defenzívě naopak patří Dušanu Přívarovi a Filipu Ullmannovi, tedy nedávným útočníkům Kanonýrů.

„Michal Skuhrovec je ve finální fázi ohromně efektivní a přišlo mi, že se z beku tolik nedostává k zakončení, jak by mohl, takže v jeho přesunu vidím obrovský potenciál. Zároveň jsme do této řady potřebovali pravorukého hráče, který dokáže ustát souboje pod tlakem, což splňuje zase Ľuboš. Mám u této pětky vizi, že bude velmi silná na balonku, což se se dvojicí Filip a Dušan vzadu zatím děje,“ vysvětluje důvody přesunů kouč A-týmu Jan Pazdera.

Ten také přiznává, že obdivuje kluky, že mu na to kývli, zvlášť po třítýdenní pauze. V pohárových zápasech před karanténou totiž ještě oba nastupovali v obraně a po boku Miroslava Šnajdra hrál ve druhém útoku Filip Ullmann a Dominik Janda.

„Myslím, že se ta změna povedla, protože druhá lajna teď hraje s převahou a ta třetí zase těží z toho, že jsou v ní tři extrémně rychlí hráči, které je těžké bránit. Ľuboš je hodně silný ve střelbě z první, do které se v útoku dostane mnohem častěji. Michal zase dokáže vymyslet překvapující přihrávky. Trochu je na něm znát, že pozice centra je extrémně náročná, protože musí zvládat řídit obranu i útok. A já Michala chválím, byť je se sebou nespokojený, protože má na sebe velké nároky. Ale to je dobře, já v jeho potenciál věřím,“ říká Pazdera.

A Skuhrovec kritický vskutku je, byť třeba proti Brnu dala jeho lajna tři góly. A střelec hattricku Šnajdr chválil právě své parťáky. „Na hřišti je to pro mě zatím těžké a je to i vidět. Nicméně věřím, že po zpětné vazbě od Honzy i spoluhráčů se ze mě stane univerzál, který bude schopen hrát v útoku i obraně,“ míní Skuhrovec, který v útoku nikdy trvale nehrál.

Post zmíněného univerzála znají sportovní příznivci především z volejbalu, nicméně i ve florbale se čím dál víc tato charakteristika používá, protože se v některých případech začíná ustupovat od klasického rozdělení rolí – útočník a obránce. Pokud nechcete hrát staticky a čitelně, je nutné, aby docházelo k prolínání postů. Navíc v případě druhé lajny Kanonýrů je vždy na hřišti pět silných hráčů do defenzivy. Ullmann totiž sice celou minulou sezonu strávil v útoku a Přívara velkou část z ní, nicméně v beku mají oba obrovské zkušenosti. Právě jako obránci získali dohromady osm florbalových titulů v dresu Tatranu Střešovice, takže teď mají jejich parťáci za sebou velmi zkušené hlídače.

Autor: Matěj Stůj 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše