Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Představujeme Adélu Šípovou, kandidátku do Senátu

Středa, 30. září 2020 07:15

Kladenská advokátka a matka pěti dětí Adéla Šípová chce dosáhnout toho, aby se dařilo všem. V rámci své jedenáctileté praxe se setkala s tím, co řeší jak velké firmy, obce, kraje a státní instituce, tak také menší firmy a zejména občané. Rozhodla se tedy jít s kůži na trh a letos kandidovat do Senátu za Českou pirátskou stranu s podporou hnutí SENÁTOR 21.Ve svém volebním programu, který prosazuje v rámci kampaně do Senátu v roce 2020, se zaměřuje na sociální témata. Jako klíčové vidí dostupnost bydlení a řešení problematiky exekučních pastí. Obě tato témata ostatně zazněla na lednové konferenci v kině Sokol. O tom, v jaké nouzi někteří lidé žijí, se ostatně přesvědčuje i v rámci aktivit Nadačního fondu humanitární pomoci, který čerpá pro potřebné lidi potraviny z potravinových bank.

Druhým klíčovým tématem pro ni je životní prostředí. Zejména jde o řešení problematiky sucha a vody a dále pak odpadového hospodářství. Sucho je třeba řešit hned, protože současné nastavení národní dotační politiky v zemědělství naopak vede k další erozi půdy. V oblasti odpadů pak bude prosazovat principy cirkulární ekonomiky tak, aby odpady byly surovinou pro další výrobu.

Jako advokátka se specializací na veřejné zakázky se pak chce zaměřit na hospodaření s veřejnými financemi tak, aby bylo transparentní a umožnovalo maximální soutěž. I malé firmy mají mít možnost dostat se k veřejným zakázkám.

Autor: (red)