Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Senioři se ve středních Čechách mohou nechat testovat zdarma

Středa, 23. září 2020 07:40

Od pondělí 21. září se mohou na území Středočeského kraje nechat v krajských nemocnicích bezplatně otestovat při podezření onemocnění koronavirem senioři z vlastního rozhodnutí. V Kladně je odběrové místo pro seniory umístěné na opačné straně areálu, než je odběrové místo pro indikované pacienty či samoplátce. Přístupné je z ulice Františka Kloze. Ve Slaném je pak mezi nemocnicí a gymnáziem v blízkosti tenisových kurtů.

Senioři se ve středních Čechách mohou nechat testovat zdarma (Ilustrační foto: Oblastní nemocnice Kladno)

„Testovat bez toho, že by potřebovali žádanku od hygieny nebo od praktického lékaře, se mohou lidé starší 65 let s bydlištěm na území Středočeského kraje. Testování bude provedeno na samostatných odběrových místech v oblastních nemocnicích, která jsou určena pouze pro seniory,“ říká hejtmanka a předsedkyně Bezpečnostní rady kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. 

Zájemci z řad seniorů o bezplatný takzvaný ‚rapid‘ test z kapky krve se budou moci objednat na provedení odběru telefonicky, a to na odběrových místech krajských nemocnic, v Kladně na čísle 602 432 653. Odběrová místa pro seniory budou otevřena od pondělí do pátku v čase od 7 do 15 hodin.

„Pokud by byl výsledek testu pozitivní, bude ve spolupráci s hygieniky či praktickými lékaři následovat standardní testování PCR testy,“ upozornil radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk.

Pro obyvatele je také u Záchranné zdravotnické služby Středočeského kraje zřízena bezplatná telefonní linka 800 888 155, kde v souvislosti s podezřením na nákazu Covid-19 mohou získat celou řadu potřebných informací. Call centrum jim ale poradí i v případě, že se zeptají na otevírací dobu středočeských zdravotnických zařízení nebo které lékárny jsou dostupné během víkendů a svátků. Do call centra lze zaslat také dotaz prostřednictvím e-mailu na adresu: call@zachranka.cz.

Autor: (red)