ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Slánská nemocnice má odběrové místo na covid-19

Úterý, 22. září 2020 07:30

Včera bylo v ulici Na Sadech nově zřízeno odběrové místo na covid-19. Fungovat bude i pro samoplátce, a to v dvanáctihodinovém režimu. Zájemci o testování se však musí nejprve dopředu objednat.

Slánská nemocnice má odběrové místo na covid-19 (Foto: Jitka Krňanská)

„My jsme byli minulý týden osloveni Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, kterou zaúkolovalo ministerstvo Zdravotnictví, aby rozšířila síť odběrových center na covid-19. My jsme se k tomu postavili čelem a během všedních dnů minulého týdne jsme vyčlenili prostor, objednali kontejnery, udělali objednávací systém a obsadili ho naším personálem,“ uvedl pro Kladenské listy ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.

Odběrové místo pod slánskou nemocnicí funguje od tohoto pondělí, a to každý všední den ve dvanáctihodinovém režimu bez přestávky. Zájemci o testování se musí nejprve objednat na stránkách nemocnice. Využít tak mohou času od šesté hodiny ranní až do 18 hodin odpoledne. Systém je nastaven tak, že do každé hodiny se může zaregistrovat pouze 25 lidí. To dává záruku toho, že budete čekat maximálně jednu hodinu.

„Funguje to v celku dobře, malý problém je ten, že někteří žadatelé o testování mají špatně vyplněnou žádanku v celostátním systému svými lékaři, takže to pak strašně zdržuje samotné odběry, protože bez ztotožnění s registrem se odběr nedá udělat,“ řekl dále Štěpán Votoček a dodal: „Fungujeme i pro samoplátce, cena je 1756 korun.“

Autor: (mv)