Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slaný na opravu ubytovny Mexiko využije dotaci od státu

Pátek, 18. září 2020 07:30

Na svém středečním zasedání schválili slánští zastupitelé čerpání státní dotace na opravu zchátralé ubytovny Mexiko. Náklady na rekonstrukci budou ve výši 41 milionů korun, dotace bude činit 26 milionů.

Slaný na opravu ubytovny Mexiko využije dotaci od státu (Foto: KL)

Podmínkou poskytnutí státní dotace je, aby ubytovnu využívali pouze sociálně slabí občané. Proto se na zasedání zastupitelstva projednávala i varianta, že by si město rekonstrukci objektu financovalo ze svého rozpočtu a obyvatelé by se podíleli na drobnějších opravách. Tato možnost však byla zamítnuta, s čímž se starosta Slaného Martin Hrabánek neztotožnil.

„Myslím si, že oprava Mexika měla probíhat postupně po částech a v úsporném režimu. Chtěl jsem, aby se na opravách aktivně podíleli obyvatelé ubytovny. Považoval jsem to za výchovné a motivační. Zastupitelstvo většinově ale rozhodlo, že přijmeme raději 26milionovou dotaci a půjdeme velkorysejší cestou celkové rekonstrukce za 41 milionů. Významně tak podpoříme úzkou skupinu obyvatel, což považuji za nešťastné. Rozhodnutí většiny je třeba respektovat a čas ukáže, zda to bylo správné řešení,“ sdělil redakci Kladenských listů Martin Hrabánek.

Aktuálně žije v ubytovně Mexiko asi padesát lidí. Kapacita by po rekonstrukci měla až zdvojnásobit. Opravy by měly být zahájeny v nejbližších letech.

Autor: (kh)