Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Hokejbalisté start sezony zvládli! Po drtivém nástupu se ale o výsledek báli

Sobota, 12. září 2020 14:09

Kladenští hokejbalisté zvládli start nové sezony a proti extraligovému nováčkovi z Hostivaře zapsali tříbodové vítězství 4:2. Přestože Rysi v první třetině jasně dominovali, ve zbytku utkání polevili a o výsledek se v závěru ještě museli bát. Svoji zkušenost ale dokázali přeměnit ve vítězný začátek ročníku.

Hokejbalisté start sezony zvládli! Po drtivém nástupu se ale o výsledek báli (Foto: KL)

„Tři body jsou skvělé, pro ně jsme šli. Byl to první zápas po půl roce, takže jsme mohli těžko očekávat, jaké to bude. Když hraješ přáteláky, tak to pořád není mistrovský zápas. Jsme rádi, že se nám vstup do sezony povedl,“ hodnotil po utkání kapitán Rysů Martin Špaček.

Kladno totiž do sezony vstoupilo opravdu skvěle. V první třetině soupeře prakticky nepustilo k míčku a zaslouženě vstřelilo čtyři branky. Už ve třetí minutě se prosadil Jan Eitler, kterého o chvíli později napodobil Milan Schnaubelt. V desáté minutě Eitler přidal svůj druhý zásah v přesilové hře a o pouhých 42 vteřin později navýšil Ondřej Pražák. Nováček extraligy z Hostivaře byl v tu chvíli zralý na ručník.

„První třetina byla výborná. Do zápasu jsme vstoupili hodně dobře, plnili jsme pokyny, byli jsme v pohybu a ukázali jsme Hostivaři, jak se hraje extraligový hokejbal,“ chválil kladenský kapitán, který už byl ale se zbytkem utkání pochopitelně daleko méně spokojen. Hosté se od druhé části dostali daleko více do hry a v 29. minutě byli odměněni snížením. Přesilovou hru využil po Brožově přihrávce Jan Fišer.

„Neřekl bych, že jsme se od druhé třetiny nějak markantně zhoršili, ale soupeř se zlepšil a oklepal se z první třetiny. Bylo vidět, že hráči asi dostali v kabině co proto a výkon zvedli. My jsme se ale od druhé třetiny taky zhoršili. Neplnili jsme, co jsme si řekli, přitom jsme si v kabině jasně řekli, že nemůžeme polevit. A přesně to se stalo. Taky jsme na to málem doplatili,“ mrzelo Špačka.

Hostivař totiž v závěrečném dějství pokračovala ve zlepšené hře a díky tomu se dostala až na dostřel dvou gólů. Martin Konečný propálil Jana Jirotku prudkou ranou z levého kruhu a Kladno začalo být rázem nervózní. Díky svým zkušenostem už ale další problémy nepřipustilo a dokráčelo si až pro tříbodové vítězství. „To je už typická stránka naší hry. Část zápasu hrajeme tak, jak chceme, a soupeře přehráváme. Pak jsme ale, jak říká kouč v kabině, moc velcí profesoři. Říkáme si, že to půjde samo, tak to ale nejde. V extralize je hodně dobrých mužstev, i Hostivař ukázala, že bude silným soupeřem, který bude všechny okrádat o body,“ dodal Martin Špaček, který odehrál celý zápas s ortézou na koleni.

Domácí přípravný turnaj Páňa Cup totiž kladenský kapitán nedohrál kvůli zranění a trenér Drahomír Kadlec se neodvažoval odhadovat, na jak dlouho bude jeho svěřenec mimo hru. Špaček ale naskočil do extraligy hned od začátku. „Cítil jsem se dobře. Není to úplně tak, jak bych si přál, protože příprava byla z mé strany dobrá, ale pomalu a jistě se do toho dostávám. Doufám, že to bude fungovat,“ zakončil.

HBC Kladno – HBC Hostivař 4:2

Třetiny: 4:0, 0:1, 0:1. Branky: 3. Eitler (Schnaubelt, Kohout), 5. Schnaubelt (Špaček, Kohout), 10. Eitler (Hrabar, Schnaubelt), 11. Pražák (Hrabar, Šrámek) – 29. Fišer (Brož), 38. Konečný (Fišer).

HBC Kladno: Jirotka – Dědič, Hrabar, Kamenář, Kužel, Pliml, Soukup – Barnošák, Eitler, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Špaček (C), Šrámek, Teinitzer.

HBC Hostivař: Štoural – Dušák (C), Konečný, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný, Vaniš – Brož, Čejka, Davídek, Fišer, Hroch, Krupka, Lhota, Malina, Vosátka, Zyta.


Autor: (fa)