ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Hokejbalisté start sezony zvládli! Po drtivém nástupu se ale o výsledek báli

Sobota, 12. září 2020 14:09

Kladenští hokejbalisté zvládli start nové sezony a proti extraligovému nováčkovi z Hostivaře zapsali tříbodové vítězství 4:2. Přestože Rysi v první třetině jasně dominovali, ve zbytku utkání polevili a o výsledek se v závěru ještě museli bát. Svoji zkušenost ale dokázali přeměnit ve vítězný začátek ročníku.

Hokejbalisté start sezony zvládli! Po drtivém nástupu se ale o výsledek báli (Foto: KL)

„Tři body jsou skvělé, pro ně jsme šli. Byl to první zápas po půl roce, takže jsme mohli těžko očekávat, jaké to bude. Když hraješ přáteláky, tak to pořád není mistrovský zápas. Jsme rádi, že se nám vstup do sezony povedl,“ hodnotil po utkání kapitán Rysů Martin Špaček.

Kladno totiž do sezony vstoupilo opravdu skvěle. V první třetině soupeře prakticky nepustilo k míčku a zaslouženě vstřelilo čtyři branky. Už ve třetí minutě se prosadil Jan Eitler, kterého o chvíli později napodobil Milan Schnaubelt. V desáté minutě Eitler přidal svůj druhý zásah v přesilové hře a o pouhých 42 vteřin později navýšil Ondřej Pražák. Nováček extraligy z Hostivaře byl v tu chvíli zralý na ručník.

„První třetina byla výborná. Do zápasu jsme vstoupili hodně dobře, plnili jsme pokyny, byli jsme v pohybu a ukázali jsme Hostivaři, jak se hraje extraligový hokejbal,“ chválil kladenský kapitán, který už byl ale se zbytkem utkání pochopitelně daleko méně spokojen. Hosté se od druhé části dostali daleko více do hry a v 29. minutě byli odměněni snížením. Přesilovou hru využil po Brožově přihrávce Jan Fišer.

„Neřekl bych, že jsme se od druhé třetiny nějak markantně zhoršili, ale soupeř se zlepšil a oklepal se z první třetiny. Bylo vidět, že hráči asi dostali v kabině co proto a výkon zvedli. My jsme se ale od druhé třetiny taky zhoršili. Neplnili jsme, co jsme si řekli, přitom jsme si v kabině jasně řekli, že nemůžeme polevit. A přesně to se stalo. Taky jsme na to málem doplatili,“ mrzelo Špačka.

Hostivař totiž v závěrečném dějství pokračovala ve zlepšené hře a díky tomu se dostala až na dostřel dvou gólů. Martin Konečný propálil Jana Jirotku prudkou ranou z levého kruhu a Kladno začalo být rázem nervózní. Díky svým zkušenostem už ale další problémy nepřipustilo a dokráčelo si až pro tříbodové vítězství. „To je už typická stránka naší hry. Část zápasu hrajeme tak, jak chceme, a soupeře přehráváme. Pak jsme ale, jak říká kouč v kabině, moc velcí profesoři. Říkáme si, že to půjde samo, tak to ale nejde. V extralize je hodně dobrých mužstev, i Hostivař ukázala, že bude silným soupeřem, který bude všechny okrádat o body,“ dodal Martin Špaček, který odehrál celý zápas s ortézou na koleni.

Domácí přípravný turnaj Páňa Cup totiž kladenský kapitán nedohrál kvůli zranění a trenér Drahomír Kadlec se neodvažoval odhadovat, na jak dlouho bude jeho svěřenec mimo hru. Špaček ale naskočil do extraligy hned od začátku. „Cítil jsem se dobře. Není to úplně tak, jak bych si přál, protože příprava byla z mé strany dobrá, ale pomalu a jistě se do toho dostávám. Doufám, že to bude fungovat,“ zakončil.

HBC Kladno – HBC Hostivař 4:2

Třetiny: 4:0, 0:1, 0:1. Branky: 3. Eitler (Schnaubelt, Kohout), 5. Schnaubelt (Špaček, Kohout), 10. Eitler (Hrabar, Schnaubelt), 11. Pražák (Hrabar, Šrámek) – 29. Fišer (Brož), 38. Konečný (Fišer).

HBC Kladno: Jirotka – Dědič, Hrabar, Kamenář, Kužel, Pliml, Soukup – Barnošák, Eitler, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Špaček (C), Šrámek, Teinitzer.

HBC Hostivař: Štoural – Dušák (C), Konečný, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný, Vaniš – Brož, Čejka, Davídek, Fišer, Hroch, Krupka, Lhota, Malina, Vosátka, Zyta.


Autor: (fa) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše