ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Odběrné místo v kladenské nemocnici funguje dvanáct hodin denně

Sobota, 12. září 2020 09:00

Vzhledem ke zhoršující se situaci v počtu osob nakažených novým koronavirem, fungují všechna odběrná místa v oblastních nemocnicích ve Středočeském kraji ve dvanáctihodinových směnách. V kladenské nemocnici se můžete na Covid-19 nechat otestovat každý všední den od 7:00 do 19:00 hodin, o víkendu pak od 7:00 do 15 hodin.

Odběrné místo v kladenské nemocnici funguje dvanáct hodin denně (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

„Důvodem pro jednotnou délku dvanáctihodinové provozní doby odběrných míst je stále se zhoršující situace v počtu nakažených osob. Chceme tím poskytnout občanům kraje co nejlepší komfort, aby mohli testování pro potvrzení či vyloučení nákazy podstoupit v klidu a bez stresu, zda se dostanou na odběrné místo včas nebo po skončení běžné pracovní doby,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová s tím, že kraj předpokládá také operativní posílení mobilních odběrných týmů.

Pro obyvatele je také u Záchranné zdravotnické služby Středočeského kraje zřízena telefonní linka 800 888 155, kde v souvislosti s podezřením na nákazu Covid-19 mohou získat celou řadu potřebných informací. Call centrum jim ale poradí i v případě, že se zeptají na otevírací dobu středočeských zdravotnických zařízení nebo které lékárny jsou dostupné během víkendů a svátků. Do call centra Záchranné zdravotnické služby lze zaslat také dotaz prostřednictvím e-mailu na adresu: call@zachranka.cz.

Autor: (red)