Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně vyhmátl opilce za volantem policista v civilu

Pátek, 11. září 2020 07:40

Dvaačtyřicetiletý řidič z Kladna upoutal pozornost policisty v civilu tím, že nejprve svou jízdou naboural do zaparkovaného automobilu a poté se snažil z místa nehody odjet. Muž zákona věděl, co je jeho povinností. Přispěchal k šoférovi a požadoval po něm, aby vystoupil. Když padla několikátá výzva, která nebyla uposlechnuta, došlo na hmaty a chvaty. Opilce si pak odvezla přivolaná hlídka.

V Kladně vyhmátl opilce za volantem policista v civilu (Ilustrační foto: KL)

Policista v čase svého volna zaznamenal vozidlo, které vyjíždělo z Bulharské ulice. Ve chvíli, kdy jeho řidič začal odbočovat do ulice Polská, byl slyšet náraz a policista postřehl, že se v těchto místech zakýval zaparkovaný Peugeot. To ovšem opilce za volantem netrápilo a rozhodl se, že ve své jízdě bude pokračovat. Zařadil zpátečku a začal od nabouraného auta z místa vycouvávat. Muž zákona pohotově zareagoval a běžel k podezřelému automobilu.

„Policista po příchodu zaklepal na okno u dveří vozidla, což řidič ani nevnímal. Po opakovaném klepání muž ve vozidle pootevřel dveře a z interiéru byl cítit značný zápach alkoholu. Vzhledem k tomu, že policista pojal podezření, že řidič, který způsobil dopravní nehodu, od které ujel, je pravděpodobně pod vlivem alkoholu, vyzval řidiče, aby z vozidla vystoupil. Podezřelý řidič na opakované policejní výzvy nereagoval a nejenže nechtěl vozidlo opustit, ale pokusil se z místa dopravní nehody ujet. Z těchto důvodů policista použil při zákroku donucovacích prostředků formou hmatů a chvatů. Přítomná svědkyně incidentu z místa ihned zavolala na policejní linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Na místo se okamžitě vydaly policejní hlídky včetně „dopraváků“. Svým šetřením na místě zjistily, že se jedná o dvaačtyřicetiletého muže, který vykazuje známky požití alkoholických nápojů před jízdou. Výsledek dechové zkoušky, jenž byl u šoféra proveden, vyšel s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 1,69 promile alkoholu v dechu. Hlídka podezřelého řidiče z místa dopravní nehody poté převezla na policejní služebnu k provedení prvotních úkonů. 

„Policisté nyní tento případ prošetřují a dvaačtyřicetiletý muž z Kladna je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až tří let,“ doplnila mluvčí Šteinerová.

Autor: (mv)