Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Na Setkání s občany vyvolala možná stavba výškové budovy spoustu otázek

Středa, 9. září 2020 13:52

V úterý se v Kladně odehrálo první poprázdninové setkání politiků s občany. Hlavním tématem byla možná výstavba výškové budovy, která by v Kročehlavech mohla vzniknout v horizontu několika let. Podnětná diskuze přinesla spoustu otázek i logických odpovědí.

Osmdesát metrů vysoká budova by mohla vzniknout v Kladně-Kročehlavech. Rada města tuto myšlenku již před časem podpořila a schválila podmínky prodeje nepoužívaného pozemku. Vše musí ještě odsouhlasit zastupitelé, zřejmě v příštím roce. Investor, který by pozemek odkoupil, by tak do rozvojového fondu přinesl až 60 milionů korun. Podle primátora Dana Jiránka by peníze mohly být díky dotacím až ztrojnásobeny a následně využity k revitalizaci přilehlého sídliště.

Lidé se výstavbě výškové budovy vysloveně nebrání, a však vznášeli spoustu podnětných dotazů, jako například k čemu bude budova sloužit či zda v ní vzniknou nová parkovací místa, nejen pro rezidenty. Živá diskuze se strhla na téma hlučnosti, prašnosti, dopravní náročnosti i zvýšených emisí v lokalitě.  Řeč padla také na kapacitu ve školách a školkách.  

Podle radního Lukáše Hanese by výšková budova měla být zcela soběstačná. „Představa je taková, aby v budově veškeré parkování bylo pod zemí. V nižších patrech by mohly vzniknout obchody či jiné komerční a administrativní prostory. Zbytek budovy by měl primárně sloužit k bydlení,“ uvedl Lukáš Hanes.

„Dnešním jednáním jsme zahájili debatu, jak by se Kladno mělo dále rozvíjet. Tato diskuze byla pro nás velmi podnětná, protože jsme se bavili o celé řadě problémů, které taková velká stavba vyvolá,“ uvedl pro Kladenské listy Dan Jiránek. Primátor již dříve totiž avizoval, že noví investoři se budou povinně podílet na rozvoji města. To by mělo vyřešit i problém s navýšením míst ve školách nebo čističkou odpadních vod, jejíž kapacita je v současné době nedostatečná.

Autor: (red)