Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Tomáš Plekanec je zase Rytířem

Úterý, 8. září 2020 15:03

Skvělou zprávu dnes vyslali Rytíři Kladno mezi své fanoušky. Do kádru se jim vrací po roce bývalý reprezentační kapitán, hráč s tisícovkou startů v NHL Tomáš Plekanec!

Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr (Foto: KL)

Rytíři to s postupem do extraligy myslí vážně. „To chci našim fanouškům zdůraznit. Uděláme všechno proto, abychom postoupili. Věřím, že se nám to díky podpoře partnerů, města Kladna i fanoušků povede. Do klubu navíc přichází Tomáš Plekanec, který u nás bude působit dva roky. Jsme moc rádi, že jsme se domluvili, je to výborný a zkušený útočník,“ uvedl majitel klubu Jaromír Jágr.

Rok v Brně a teď zase doma

Tomáš Plekanec výrazně pomohl Kladnu k postupu do extraligy v roce 2019. Následující sezonu však strávil v Brně, kde se chtěl pokusit o zisk extraligového titulu. Pandemie koronaviru i rodinné důvody mu však plány zkomplikovaly. Teď je znovu Rytířem. „A znovu jsem ve stejné pozici, kdy chci pomoci Kladnu k návratu. Kvůli té aktuální situaci spojené s koronavirem však není jednoduché nic plánovat. Já jsem však rád, že jsem zpátky a uděláme všechno proto, abychom si postup zase zopakovali,“ uvedla hvězdná posila.

Slavná čtrnáctka by se měla představit fanouškům už během sobotního utkání s Kolínem. „Já bych řekl, že to je nejen náš první ligový zápas, ale že tím možná začíná i play off. Pokud by sezona zase skončila předčasně, bude důležité urvat každý bod. Musíme se za každou cenu držet v tabulce na prvním místě,“ uvědomuje si Plekanec.

Sedmatřicetiletý centr si ještě 1. března zahrál proti Kladnu, a to v dresu brněnské Komety. „Rytíři hráli v extralize výborně. Pak měli bohužel tu šňůru jedenácti proher v řadě a sestoupili. Já je ale vnímal velmi pozitivně, hráli přesně to, co v baráži,“ pochválil výkony kladenského mužstva Plekanec.

Bývalý tahoun Montrealu Canadiens a Toronta Maple Leafs debutoval v kladenském A-týmu 6. října 1998. Bylo mu tehdy necelých 16 let, což z něj dodnes dělá nejmladšího hráče, který kdy za Kladno v ligovém utkání nastoupil. Naposledy hrál Plekanec za Kladno 21. dubna 2019, a to v baráži s Chomutovem.

Autor: (red + Lukáš Jůdl)