ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Světová atletická špička se chystá na kladenské Sletiště

Pondělí, 7. září 2020 07:30

Kladenský sportovní areál Sletiště se již v minulých letech výrazně zapsal na mapu světové atletiky, letos se zde ale uskuteční akce opravdu nejvyšší úrovně. Mítink Kladno hází a Kladenské memoriály, který proběhne už ve středu 16. září, bude poprvé součástí elitní světové série World Athletics Continental Tour. V Kladně se tak představí naprostá atletická špička v čele s Barborou Špotákovou, Tomášem Staňkem a Kladeňákem Matějem Krskem.

Světová atletická špička se chystá na kladenské Sletiště (Foto: A. C. Tepo Kladno)

Oštěpařka Špotáková, koulař Staněk a čtvrtkař Krsek, který je největším kladenským atletickým talentem, se stali hlavními tvářemi mítinku, který proběhne v Kladně už příští týden. Všichni tři si přitom na Sletišti zazávodili už nedávno – 1. června zde odstartovali sezonu v rámci akce Spolu na startu. „Jsem ráda, že se mítink nakonec uskuteční. V Kladně se povedl už jakýsi výkop sezony 1. června a byl perfektní. Doufám, že tady bude i dobrá tečka sezony,“ přeje si legendární oštěpařka Špotáková, která by měla být jedním z hlavních taháků pro fanoušky.

Závodit by nakonec měl i koulař Tomáš Staněk, nad jehož startem visel otazník kvůli zranění. Právě v Kladně si Staněk způsobil na začátku srpna trhliny ve svalu nohy, nyní už by ale měl být připravený, přestože si myslel, že pro něj sezona již skončila. „Tím, jak se sezona protáhla, se snad dám do kupy. Už trénuji, zbývá ještě vše doladit s koulí,“ prozradil Staněk, kterého v jeho disciplíně čeká hodně těžká konkurence. Hlavním favoritem na vítězství by měl být Američan Ryan Crouser, jenž je úřadujícím olympijským vítězem. „On dává 23 metrů, já se bojím o svých 22, a to když nejsem po zranění. Přesto se do Kladna těším, vytvoří mi tady perfektní podmínky, navíc to mám čtvrt hodiny z domova. Navíc natrénováno mám a byla by škoda to zahodit,“ prohlásil bojovně česká koulař.

Příznivci kladenské atletiky se pak mohou těšit na start domácího čtvrtkaře Matěje Krska, který se na Sletišti skvěle předvedl v již zmíněném závodě na začátku června. Tehdy na netradiční třísetmetrové trati porazil i zkušeného Pavla Masláka! A na skutečně světovou konkurenci se Krsek může těšit i tentokrát. Do Kladna přijede například Ir Christopher O’Donnell nebo Nizozemec Tony van Diepen, který skončil na evropském šampionátu v hale třetí. „Podle mě to bude jeden z mých nejkvalitnějších závodů v sezoně. Pokud dorazí všichni, co jsem viděl ve startovní listině, a bude hezké počasí, můžeme atakovat hranici 46 vteřin,“ věří Krsek, od něhož si pochopitelně hodně slibuje také šéf A. C. TEPO Kladno Jiří Klesnil. „Matěj běžel na extralize družstev rovných 46 vteřin a je to letošní jasná česká jednička,“ prozradil pyšně šéf kladenské atletiky.

Krskova motivace na domácím závodě by měla ještě vzrůst tím, že letos po dohodě se svojí trenérkou vynechává juniorský šampionát. Chce se soustředit na Zlatou tretru v Ostravě a právě na domovský závod.

Organizování letošního ročníku mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály pochopitelně silně ovlivnila světová pandemie koronaviru. Mítink měl původně proběhnout už v půlce června, pořadatelé jej ale nakonec dokázali uspořádat alespoň v náhradním termínu. „Spousta věcí se sice pořád mění, ale i díky pomoci města zajistíme perfektní hygienická opatření v areálu celého Sletiště,“ říká na konto organizace Klesnil.

I přes problémy spojené s virem COVID-19 však bude mítink nabušený zvučnými jmény a přijede řada zahraničních atletů. „Primárně je mítink o tom, aby se tady ukázali a s výbornou špičkou střetli nejlepší závodníci z Česka. Troufám si tvrdit, že většina českých mistrů tady opravdu bude,“ odhalil manažer závodu Jakub Kubálek.

Kvalitně obsazené by měli na Sletišti být zejména vrhačské disciplíny, které odstartují ve středu už v poledne. „Na startu budou sportovci, kteří slibují ohromný zážitek. I proto jsem rád, že město Kladno na své poslední radě rozhodlo, že akci podpoří i finančně,“ potěšilo jednatele Sportovních areálů města Kladna Jiřího Chvojku. „Využíváme toho, že atleti z celého světa mají Sletiště rádi. Jak areál, tak náš přístup, kdy se snažíme, aby se tady cítili jako doma,“ dodal Kubálek, jehož slova potvrdila i jedna z hlavních hvězd mítinku Špotáková.

„Na Sletiště chodí celé rodiny i s malými dětmi. Když je závody přestanou bavit, mohou si jít hrát na dětské hřiště. Je to ideální místo na rodinný výlet. Ti starší zase mohou nasát atmosféru závodů, a to je pak může přitáhnout k atletice,“ zakončila oštěpařka, který svými slovy zve na mítink všechny příznivce atletiky.

Autor: (fa) 1. pozvánka

  Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 2. krimi

  Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

 3. krimi

  Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

 4. kultura

  Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

 5. kultura

  Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

 6. krimi

  V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

 7. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 8. pozvánka

  „Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol

 9. pozvánka

  Už v sobotu to vypukne, Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi

 10. zprávy

  Kladenští policisté hledají nové posily, přidej se i Ty

 11. zprávy

  Trhy pokračují ve středu v Kladně a v pátek ve Slaném

 12. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 13. pozvánka

  Čarodějnické rejdění na Sletišti se Sportovními areály města Kladna

 14. zprávy

  Poznejte osobnosti Kladna, pozvání do Klapodu přijal Leoš Stránský, splnil si sen, je kaskadér

 15. info z radnice

  Infocentrum města Slaný získalo cenu České unie cestovního ruchu

 16. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 17. zprávy

  Všechny zastávky v kraji budou na znamení

 18. krimi

  Složky IZS zasahovaly v Kladně-Rozdělově při záchraně života nezletilé osoby

 19. video

  V Kladně došlo k napadení několika mladých žen, policie hledá další poškozené a svědky

 20. krimi

  Policisté objasnili vloupání do rodinných domů v Hostouni