Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Řidiči si na Kladensku zpestřili konec prázdnin drogami a alkoholem

Pátek, 4. září 2020 07:50

O posledním prázdninovém víkendu měli policisté na Kladensku čest s několika řidiči, kteří si končící léto zpestřili drinkem nebo i drogami. Čtyřiačtyřicetiletý šofér nadýchal dokonce přes tři promile alkoholu v dechu. Všem nezodpovědným řidičům hrozí pobyt ve vězení.

Řidiči si na Kladensku zpestřili konec prázdnin drogami a alkoholem (Ilustrační foto: KL)

Namol opilého šoféra nachytali za volantem zloničtí policisté v sobotu 29. srpna po jednadvacáté hodině, kdy se svým Renaultem Clio projížděl Zvoleněvsí. Dechová zkouška naměřila čtyřiačtyřicetiletému muži z Kladenska 3,27 promile alkoholu v dechu.

„Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí muži maximální trest odnětí svobody ve výši jednoho roku,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ze stejného trestného činu je podezřelý i pětadvacetiletý muž ze Slánska. Toho kontrolovali v neděli 30. srpna odpoledne policisté v Ouvalově ulici ve Slaném. Dechová zkouška přítomnost alkoholu neprokázala, test na drogy však vyšel pozitivně. Řidič byl vyzván k lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu, s čímž souhlasil.

I devatenáctiletý mladík, kterého zastavili ke kontrole policisté ve Slaném, neměl za volantem co dělat. I jeho test na přítomnost návykových látek vyšel pozitivně. Mladý šofér pak také dobrovolně následoval hlídku na lékařské vyšetření.

„Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích,“ dodala závěrem Jana Šteinerová.  

Autor: (kh)