Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Střední škola E. Beneše se na nový školní rok pečlivě připravila 

Čtvrtek, 3. září 2020 07:30

Skončily prázdniny a žáci se vrátili do školních lavic. Začátku nového školního roku vždy předcházejí pečlivé přípravy. V letošním roce však školy musely přijmout mnoho nových opatření, a to nejen organizačních, ale především hygienických. Ministerstvo školství pro školy připravilo manuál, který přinesl konkrétní doporučení vzhledem k onemocnění COVID-19.

Střední škola E. Beneše je na nový školní rok pečlivě připravená (Foto: Magdalena Koryntová)

Mnohá z opatření platila ve školách již v červnu, nyní došlo k jejich dalšímu rozšíření. V SOŠ a SOU na náměstí E. Beneše se k aktuální epidemiologické situaci postavili velmi zodpovědně. V průběhu prázdnin byly do všech učeben instalovány bezoplachové dezinfekce a škola si opatřila i dostatek respirátorů a roušek. Žákům i zaměstnancům je při příchodu do budovy měřena teplota a v průběhu vyučování se provádí důkladná dezinfekce společných prostor. Ve speciálním režimu pracuje samozřejmě i školní jídelna.

„Součástí prvního školního dne bylo seznámení žáků s mimořádnými opatřeními, všichni dostali konkrétní informace. Ve škole jsme určili místnost, kde budou žáci se zdravotními obtížemi vyčkávat příchodu zákonného zástupce,“ říká ředitel školy Petr Paták a dodává: „V případě přechodu na distanční výuku je naše škola velmi dobře připravena. Ale doufáme, že prezenční forma vydrží co nejdéle.“

Autor: (red)