ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Kanonýři mají dál nejvyšší ambice, cílem je superliga

Čtvrtek, 3. září 2020 07:50

V uplynulé sezoně je při pokusu o postup do nejvyšší soutěže zastavila pandemie koronaviru, kladenští florbalisté ale neslevili ze svých cílů a v nadcházejícím ročníku opět chtějí vybojovat superligu!

Kanonýři mají dál nejvyšší ambice, cílem je superliga (Foto: Kanonýři Kladno)

Poslední florbalová sezona v Česku se kvůli koronaviru nedohrála. Soutěže byly zastaveny a Kladno, které od počátku mluvilo o nejvyšších ambicích, zůstalo i pro další ročník v 1. lize. „Naše cíle se nezměnily. Chceme postoupit v této sezoně,“ říká před startem další sezony předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.

Ani nyní však pochopitelně není jisté, zdali se všechny sportovní ligy vůbec dohrají. Strašák celosvětově rozšířené nemoci visí dál ve vzduchu a nikdo neví, jaká situace bude za několik měsíců. „Máme z toho velké obavy, takže tlačíme na vedení Českého florbalu, aby pravidla pro postup a sestup byla stanovená tak, že když se odehraje alespoň polovina základní části, bude se pořadí počítat, jako by se sezona dohrála,“ prozradil Jirák.

„Podle mě vstupujeme do historicky nejtěžší sezony pro sportovce, protože není dané, za jakých okolností se sezona bude hodnotit a za jakých okolností se bude dávat vysvědčení. Situace je nepříjemná navíc v tom, že chybí vrchol, ke kterému se dá něco načasovat. Může se stát, že se skvěle připravíme na první polovinu základní části, ta se povede, ale budeme muset najít motivaci, aby se dalších třináct zápasů vydařilo stejně či ještě lépe. Pak skončí základní část a bude znovu potřeba najít motivaci na play off, což bude obzvlášť obtížné s tak mladým a nezkušeným týmem, který teď máme,“ dodává sportovní ředitel Kanonýrů a kouč A týmu v jedné osobě Jan Pazdera.

Mužstvo pochopitelně prošlo mezi sezonami určitou proměnou, nadále si ale může klást ty nejvyšší cíle. Dres Kanonýrů již nebudou oblékat Švédi Joel Ahlin a Sebastian Andersson a pro část sezony bude Kladnu chybět také Rus Alexandr Trofimov. Produktivnímu útočníkovi komplikuje situaci celosvětová epidemie, proto začne nový ročník v domovském Omsku. Florbalové hokejky pak po uplynulém ročníku definitivně pověsili na hřebík Jan Louvar a David Sachr, ani je tedy fanoušci v týmu neuvidí.

Trenéři si naopak hodně slibují od talentovaného Matyáše Bachmaiera, který povýšil mezi dospělé z juniorky. Počítá se s ním do první formace, kde by si chtěl vybojovat místo na květnovém mistrovství světa. „Tím, že se hraje v Česku a my navíc obhajujeme zlato, je to ta největší motivace, která může být. Hrát na domácím mistrovství světa je něco, co člověka může potkat jen jednou v kariéře. Snad to vyjde. Moje touha se pochopitelně přenáší i do áčka Kanonýrů. Když se předvedu dobře tam, tak se to snad donese až do reprezentace,“ doufá mladý talent.

Vedle Bachmaiera jsou pak nováčky v mužstvu ještě Jan Lang, Vojtěch Šimáček a Filip Molhanec. Jednání s několika dalšími posilami byla neúspěšná, jak odhalil sportovní ředitel Pazdera, který ale zároveň potvrdil, že do lednové uzávěrky přestupů chtějí Kanonýři mužstvo ještě posílit.

Kladno odstartuje prvoligovou sezonu 2020/2021 v neděli 6. září, kdy na domácí půdě vyzve tým FBC Letka. Zápas se odehraje od 18 hodin v hale BIOS.

Autor: (fa) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše