Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kanonýři mají dál nejvyšší ambice, cílem je superliga

Čtvrtek, 3. září 2020 07:50

V uplynulé sezoně je při pokusu o postup do nejvyšší soutěže zastavila pandemie koronaviru, kladenští florbalisté ale neslevili ze svých cílů a v nadcházejícím ročníku opět chtějí vybojovat superligu!

Kanonýři mají dál nejvyšší ambice, cílem je superliga (Foto: Kanonýři Kladno)

Poslední florbalová sezona v Česku se kvůli koronaviru nedohrála. Soutěže byly zastaveny a Kladno, které od počátku mluvilo o nejvyšších ambicích, zůstalo i pro další ročník v 1. lize. „Naše cíle se nezměnily. Chceme postoupit v této sezoně,“ říká před startem další sezony předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.

Ani nyní však pochopitelně není jisté, zdali se všechny sportovní ligy vůbec dohrají. Strašák celosvětově rozšířené nemoci visí dál ve vzduchu a nikdo neví, jaká situace bude za několik měsíců. „Máme z toho velké obavy, takže tlačíme na vedení Českého florbalu, aby pravidla pro postup a sestup byla stanovená tak, že když se odehraje alespoň polovina základní části, bude se pořadí počítat, jako by se sezona dohrála,“ prozradil Jirák.

„Podle mě vstupujeme do historicky nejtěžší sezony pro sportovce, protože není dané, za jakých okolností se sezona bude hodnotit a za jakých okolností se bude dávat vysvědčení. Situace je nepříjemná navíc v tom, že chybí vrchol, ke kterému se dá něco načasovat. Může se stát, že se skvěle připravíme na první polovinu základní části, ta se povede, ale budeme muset najít motivaci, aby se dalších třináct zápasů vydařilo stejně či ještě lépe. Pak skončí základní část a bude znovu potřeba najít motivaci na play off, což bude obzvlášť obtížné s tak mladým a nezkušeným týmem, který teď máme,“ dodává sportovní ředitel Kanonýrů a kouč A týmu v jedné osobě Jan Pazdera.

Mužstvo pochopitelně prošlo mezi sezonami určitou proměnou, nadále si ale může klást ty nejvyšší cíle. Dres Kanonýrů již nebudou oblékat Švédi Joel Ahlin a Sebastian Andersson a pro část sezony bude Kladnu chybět také Rus Alexandr Trofimov. Produktivnímu útočníkovi komplikuje situaci celosvětová epidemie, proto začne nový ročník v domovském Omsku. Florbalové hokejky pak po uplynulém ročníku definitivně pověsili na hřebík Jan Louvar a David Sachr, ani je tedy fanoušci v týmu neuvidí.

Trenéři si naopak hodně slibují od talentovaného Matyáše Bachmaiera, který povýšil mezi dospělé z juniorky. Počítá se s ním do první formace, kde by si chtěl vybojovat místo na květnovém mistrovství světa. „Tím, že se hraje v Česku a my navíc obhajujeme zlato, je to ta největší motivace, která může být. Hrát na domácím mistrovství světa je něco, co člověka může potkat jen jednou v kariéře. Snad to vyjde. Moje touha se pochopitelně přenáší i do áčka Kanonýrů. Když se předvedu dobře tam, tak se to snad donese až do reprezentace,“ doufá mladý talent.

Vedle Bachmaiera jsou pak nováčky v mužstvu ještě Jan Lang, Vojtěch Šimáček a Filip Molhanec. Jednání s několika dalšími posilami byla neúspěšná, jak odhalil sportovní ředitel Pazdera, který ale zároveň potvrdil, že do lednové uzávěrky přestupů chtějí Kanonýři mužstvo ještě posílit.

Kladno odstartuje prvoligovou sezonu 2020/2021 v neděli 6. září, kdy na domácí půdě vyzve tým FBC Letka. Zápas se odehraje od 18 hodin v hale BIOS.

Autor: (fa)