Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Muž chtěl skočit ze Sítenského mostu, policisté ho zachránili. Dvakrát

Úterý, 1. září 2020 08:10

Sítenský most si vybírají nešťastníci, které jejich situace dohnala až k okamžiku, kdy mají pocit, že jejich život nemá smysl. Poslední takový případ se stal v neděli 30. srpna. Naštěstí včasný zásah policejní hlídky muži tentokrát život zachránil. On se přesto o sebevraždu pokusil znovu, a to na expektačním pokoji. I tam ho hlídka včas objevila.

Muž chtěl skočit ze Sítenského mostu, policisté ho zachránili. Dvakrát (Ilustrační foto)

Kladenští policisté si mohou připsat zásluhu na dalším zachráněném životě. V neděli 30. srpna přijali prostřednictvím linky 112 anonymní oznámení o muži, který pravděpodobně chce skokem ze Sítenského mostu skoncovat se svým životem. Hlídka byla na místě do tří minut. „Již z vozidla viděli policisté, že se muž snaží vylézt na zábradlí mostu. Jakmile u něj zastavili, vyběhli z automobilu a pohotově tuto osobu strhli zpět do bezpečí,“ popsala průběh zásahu policejní mluvčí Michaela Nováková. Během chvilky na místo dorazily i další hlídky a ostatní složky IZS.

Muž se o sebevraždu nepokoušel poprvé. K tomuto rozhodnutí ho vedly zdravotní problémy, ztráta zaměstnání i domova. Otřeseného nešťastníka převezla záchranná služba do nemocnice, kde byl umístěn na expektační pokoj. Policisté mu dělali doprovod, odebrali mu všechny věci, aby si dále nemohl ubližovat, a pomocí kamer ho na pokoji dále střežili. Naštěstí. I tam se totiž muž pokusil sáhnout si na život. Hodlal se oběsit na části svého oblečení. Policisté však i tentokrát včas zasáhli a lékař pacientovi podal uklidňující léky.

„Celou věc si na místě převzal výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Svým profesionálním a hlavně rychlým zásahem zachránili policisté tomuto muži zcela jistě život,“ konstatovala mluvčí Nováková.

Autor: (kh)