Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Představujeme Holky z Marketingu: Hana Čepová

Pondělí, 31. srpna 2020 07:00

Celostátní platforma #HolkyzMarketingu má své zastoupení také v Kladně a jeho širším okolí. Z facebookové skupiny, která dnes čítá více než 20 000 členek, se postupem času stal zapsaný spolek a vznikla jednotlivá regionální seskupení holek, které mají k marketingu rozhodně co říct. V pravidelném letním seriálu vám Kladenské listy představily členky z regionální skupiny Kladno a okolí. V závěrečném dílu se seznámíte s Hanou Čepovou.

Hana Čepová (Foto: Zdroj – #HolkyzMarketingu)
  1. Jaká je vaše profese, čím se aktuálně v pracovním životě zabýváte?

V organizaci Právě teď! o. p. s., kterou jsem před osmi roky spoluzakládala a která se věnuje aktivním seniorům, se primárně věnuji marketingu a řízení projektů. To je moje hlavní činnost, ale neřekla bych profese. Dále aktivně lektoruju a přednáším, třeba na téma počítačová bezpečnost. A v neposlední řadě se věnuji, díky své předchozí bohaté byznysové praxi, poradenství, koučingu či mentoringu.

  1. Ovlivnila vaši činnost nějak omezení spjatá s koronavirem, jak jste se s tím případně vyrovnávala?

Ovlivnila. Hodně. Krize mi převrátila život vzhůru nohama. Veškeré plány na letošní rok vzaly za své, naše organizace přišla o většinu plánovaných projektů – a tím i financí. To je ta neveselá část dopadů. Zároveň nám krize ukázala příležitost ve formě organizování on-line aktivit pro seniory. Začali jsme s nimi hned v prvních dnech. Díky tomu si mohli senioři, kteří jinak nikam nesměli a nesměli se s nikým stýkat, zprvu navzájem sdílet své pocity, obavy, ale třeba i humor.

Do on-line prostředí jsme postupně překlápěli většinu našich běžných aktivit. Navíc jsme nebyli vázáni na jedno místo, a tak třeba jedna konverzační lekce angličtiny probíhala na digitálních linkách mezi Londýnem, Prahou, Pardubicemi a Semily.

  1. Co vás nejvíce baví ve volném čase, jak trávíte léto?

Baví mě nicnedělání a prokrastinování. Ale nevydržím to moc dlouho, respektive můj pes mě nenechá. Takže chodíme na procházky, na túry do hor, nejčastěji do Krkonoš, které máme kousek za chalupou. Cestou sbírám, co najdu – houby, borůvky, byliny, to vše pak různě suším či zavařuji.

  1. Co máte v Kladně nebo v jeho okolí nejvíce ráda?

Sice patřím do původní skupiny „Kladno a okolí“ Holek z marketingu, ale jsem v ní kooptovaný „pražák“. Přiznám se, dnešní Kladno už moc neznám, ale v minulosti na přelomu 80.–90. let, když jsem studovala „na pradlenu“, jsem v něm ráda trávila hodně času se spolužačkami – Kladeňačkami. To jsem Kladno a jeho zákoutí znala poměrně detailně.

Dnes do Kladna nejčastěji jezdím přednášet na Univerzitu třetího věku nebo na mentoringy Holek z marketingu, anebo se kouknout, jak hraje Jarda Jágr.

  1. Jak vnímáte kladenskou skupinu Holky z marketingu, co vám přináší?

Holky mě překvapují svým tahem na branku a výdrží. Nikdy bych v jejich začátcích nevěřila, že se skupina tak rozroste (opravdu!), že bude vytvářet tak skvělé podpůrné prostředí holkám, které začínají, které hledají kudy a jak v marketingu či jiném oboru začít. Pomáhají v orientaci, propojují, síťují, sdílejí nabídky zaměstnání, navzájem se vzdělávají. A v mezičase v klidu rodí, vychovávají potomky, starají se o rodiny, o své projekty, práci či byznysy. Smekám před nimi. Fakt!

Autor: (red)