Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na Kladno hází se vrací loňský vítěz z Kolumbie

Sobota, 29. srpna 2020 09:00

Startovní listina mítinku World athletics continental tour Kladno hází a Kladenské memoriály se neustále rozrůstá. Pořadatelé z A.C. TEPO Kladno lákají do středočeské metropole ty nejlepší atlety a atletky z celého světa napříč všemi disciplínami. Velkou hvězdou nově potvrzenou pro mítink, která již navíc Kladno velmi dobře zná, je kolumbijský diskař Mauricio Ortega.

Mauricio Ortega (Foto: A.C. TEPO Kladno)

Mauricio Ortega v loňském roce v Kladně svou soutěž vyhrál a letos se znovu vrací, aby úspěch zopakoval. A že bude rozhodně největším favoritem soutěže, je jasné. Ortega se totiž před nedávnem nesmazatelně zapsal do historie hodu diskem. Před měsícem na mítinku v portugalském Lovelhe, dokázal své náčiní hodit do vzdálenosti 70,29 metru, čímž vytvořil nejen nový kolumbijský rekord, ale i rekord celého kontinentu. Sletiště tak uvidí druhého nejlepšího diskaře světa letošního roku.

Amelia Strickler (Foto: archiv Amelia Strickler)

Skvělá podívaná se rodí i pro soutěž koulařek. Do Kladna se totiž chystá rodačka z Ohia ze Spojených států amerických, avšak reprezentující Velkou Británii, Amelia Strickler. Bezmála osmnáctimetrová koulařka si letí pro umístění na stupních vítězů a ráda by i pro nový osobní rekord.

Atletický mítink Kladno hází a Kladenské memoriály 2020 se koná 16. září na městském stadionu Sletiště. Start akce je naplánován na 12. hodinu, přičemž hlavní program zahájí v 16:00. Soutěž diskařů zahájí v 15 hodin a ženská koule v 16:30. Kladenské listy, coby oficiální mediální partner akce, vás tímto zvou na nejlepší světovou atletiku.

Autor: (red)