ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Miners dál zvelebují svoje baseballové zázemí

Pátek, 28. srpna 2020 07:00

Na konci června otevřeli kladenští Miners zbrusu nové zázemí se šatnami a sociálním zařízením a za podpory města nezahálejí ani nadále. Za nově vzniklou modulární stavbou zahájili práce na ploše, na níž vznikne pálkařská klec, která by měla baseballistům i softbalistům pomoci v tréninku.

Miners dál zvelebují svoje baseballové zázemí (Foto: KL)

Základní práce na tréninkové ploše probíhají ještě v rámci původního projektu výstavby nové budovy. „Za šatnami zůstaly dlaždičky po bourání staré budovy a nestihla se udělat úprava. Když tam byli lidé z města, tak řekli, že by bylo dobré, aby to tam vypadalo lépe než tak, jak to tam po bourání zůstalo,“ vysvětluje prezident klubu Petr Baroch.

Za podpory města tak firma za budovu umístí obrubníky a doveze štěrk, na který následně přijde umělá tráva. Zbytek prací už si svépomocí udělají lidé z klubu. „Na připravené ploše by měla vzniknout pálkařská klec i s nadhazovacími kopci. Pro nás to bude neuvěřitelná pomůcka. Klec by měla pojmout až 16 lidí, což je jedno družstvo. Dosud bylo naším velkým problémem, že když trénovalo jedno mužstvo na hřišti, tak ostatní mužstva už musela využívat okolní plochy. Klec nám pomůže jak na trénink pálky, tak na trénink nadhozu,“ pochvaluje si Baroch.

Výstavba tréninkového prostoru by měla být hotová do konce tohoto roku, v horším případě se dokončí v roce příštím. Miners chystají vedle této výstavby také brigádně vyčistit spodní hřiště, které je zarostlé a navíc je na něm škvára a velké množství nepořádku od bezdomovců.

Miners dál zvelebují svoje baseballové zázemí (Foto: KL)

Autor: (fa)