Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Sokolník, šermíři a hradozámecká noc již tento víkend na Křivoklátě

Úterý, 25. srpna 2020 08:15

Návštěvníci Státního hradu Křivoklát si tuto sobotu prohlídku určitě užijí. Uvidí sokolnické ukázky, šermířská vystoupení a zažijí hradozámeckou noc, a to vše v jednom dni.

Sokolník, šermíři a hradozámecká noc již tento víkend na Křivoklátě (Foto: Archiv hradu Křivoklát)

V sobotu 29. srpna se návštěvníci hradu mohou těšit na šermířskou skupinu Tartas. Ta pochází z České Třebové a jejího okolí. V jejích řadách najdete zástupce několika generací, kteří jsou do svého řemesla skutečně zapálení a společně se již více než 15 let věnují opravdovému historickému šermu. Živě tak například uvidíte dlouhé středověké meče, tesáky, sekery, plné plátové rytířské zbroje nebo kroužkové košile. Setkat se též můžete i s šermířskou skupinou Regius.

V sobotu se o vaši zábavu postará také zkušený sokolník František Kunc, který vás seznámí se svými svěřenci, zazní odborný výklad a uvidíte i ukázku létání dravců. Letos se můžete těšit také na krásná taneční vystoupení, která doplní denní program na I. hradním nádvoří.

Od 20 hodin, pak můžete vstoupit do temných i světlem prozářených prostor hradu. Čekají na vás jeho nejstarší části a při prohlídce si můžete užít nejen jedinečnou atmosféru, ale také dobově oděné průvodce. Během prohlídky jich potkáte více a každého z nich si budete moci vyslechnout. Prohlídky vycházejí vždy v intervalu 30 minut.

Autor: (red)