Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Řidič náklaďáku urazil v Kladně závoru přejezdu a ujel

Pondělí, 24. srpna 2020 08:15

Zcela zbytečná dopravní nehoda se stala ve středu v Průmyslové ulici v Kladně. Řidič náklaďáku nerespektoval blikající železniční přejezd a nepochopitelně se rozhodl ho i přes toto výstražné znamení přejet. V tu chvíli se však spustily závory, které tak projíždějící vůz poškodil. Místo toho, aby řidič nehodu nahlásil, z místa ujel. Dopravní policisté ho však brzy dopadli.

Řidič náklaďáku urazil v Kladně závoru přejezdu a ujel (Foto: PČR)

K dopravní nehodě na železničním přejezdu v Průmyslové ulici v Kladně došlo ve středu 19. srpna v 18:45 hodin. „Sedmadvacetiletý řidič jedoucí s nákladní soupravou složenou z tahače Renault a návěsu Wielton ve směru od ulice Průmyslová vjel zakázaně na železniční přejezd v době, kdy byla dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení, přičemž sklápějící závora narazila do pravé boční části návěsu, která byla vlivem tohoto střetu ulomena. Řidič vozidla nesplnil svoji zákonnou povinnost a z místa dopravní nehody ujel. Škoda byla vyčíslena na 10.000 korun,“ popsala situaci mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková.

Za nákladním autem však jela svědkyně, která neváhala a nehodu nahlásila na tísňovou linku 158. Policisté tak měli vcelku snadnou práci a brzy vozidlo v Průmyslové ulici vypátrali. Řidič byl podroben dechové zkoušce, která vyšla negativně. Nezodpovědnému šoférovi cizí státní příslušnosti byla uložena kauce ve výši 5000 korun.

K železničnímu přejezdu se hned po nahlášení vydali také pracovníci SŽDC a ulomenou závoru vyměnili. Ke zpoždění vlaků nedošlo.

„Rádi bychom touto cestou poděkovali i všímavé řidičce, která nebyla k vzniklé situaci lhostejná a nahlásila věc na tísňovou linku,“ dodala mluvčí Nováková.

Řidič náklaďáku urazil v Kladně závoru přejezdu a ujel (Foto: PČR)

Autor: (kh)