Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Orli zažili dobrý vstup do přípravy! V Liberci prohráli jedinkrát

Neděle, 23. srpna 2020 09:00

Volejbalová liberecká Dukla si na tento víkend připravila na své palubovce silně obsazený přípravný turnaj, na kterém nechyběli ani kladenští orli. Ti si v pětičlenné konkurenci vedli velmi dobře a po jediné porážce proti domácímu týmu skončili na druhé příčce.

Foto: Volejbal Kladno

Z pohledu orlů šlo samozřejmě hlavně o sehrávání, protože pro tým v tomto složení šlo o první zápasy. A mužstvo pod vedením trenéra Milana Fortuníka prošlo přes léto slušnou přeměnou. Jak ale prozradil asistent trenéra Tomáš John, zatím to vypadá, že si vše sedlo na jedničku. „Výběr hráčů je tu opravdu dobrý. Kluci si sedli lidsky a je to vidět i na tréninku. Dobře trénují, baví je to a sportovní chemie tam je. Oproti loňsku, kdy tu bylo hodně cizinců, je to opravdu super. To byli spíš takoví žoldáci, se kterými to moc nešlo. Teď tu jsou kluci, kteří chtějí trénovat. Vypadá to na kolektivní duch, po prvním turnaji jsem spokojený,“ nemohl si vynachválit John.

A trenéři skutečně mohli být na co spokojení. Kladno v pátek porazilo Ústí nad Labem 2:1 na sety (19:25, 25:17, 29:27) a posléze podlehlo 1:2 suverénnímu Liberci, kterému však dokázalo sebrat aspoň set (17:25, 21:25, 25:20). V sobotu už pak orli porážku nepoznali. Beskydy (25:21, 25:23, 25:23) i Příbram (25:23, 30:28, 25:22) porazili bez ztráty setu 3:0! V extraligové konkurenci tak skončili za dominantní domácí Duklou druzí.

„O umístění ani tolik nešlo. Je sice hezké být první nebo druhý, ale hlavně se mi líbila předvedená hra a kolektivní duch týmu. Bylo to super, kluci si to užívali. I když se v některých pasážích nedařilo a třeba jsme prohrávali, tak jsme to vždycky otočili. Neklesali jsme na mysli a hlava dole nebyla. To bych ocenil,“ těšilo Johna.

Kladeňáci před sebou nyní mají další dva přípravné turnaje na půdě soupeřů. První z nich odehrají už příští víkend, kdy se představí v Odolene Vodě. Na čem chtějí do začátku sezony ještě zapracovat? „Chtěli jsme zlepšit souhru nahrávače se smečaři a se středáky, bohužel Forbes (Ondřej Fortuník) jde v úterý na CéTéčko, takže uvidíme, jak to bude vypadat. Musíme se taky soustředit na hlavní činnosti, což je servis a přihrávka. Od toho se odvíjejí další činnosti. Když tohle budeme ovládat velmi dobře, tak budeme hrát v průběhu sezony dobře, i kdyby byl Forbes trochu zraněný nebo bychom museli hledat náhradu,“ prozradil John, kterému dělá vrásky hlavně zdravotní stav nahrávače Fortuníka.

Konečné pořadí turnaje: 1. Liberec (9:3) 9 bodů, 2. Kladno (9:3) 9 bodů, 3. Příbram (6:6) 6 bodů, 4. Ústí nad Labem (5:7) 5 bodů, 5. Beskydy (1:11) 1 bod.

Autor: (fa)