ČSAD KLADNO
 • Vánoce Kladno
 • Den otevřených dveří
 • Práce ve Slaném

FOTO: Fotbalisté Kladna vstoupili do soutěžního ročníku výhrou nad Březovou

Sobota, 22. srpna 2020 13:34

Fotbalové Kladno zvládlo vstup do nové sezony Fortuna Divize B a po vyhrocené bitvě s Březovou zapsalo výhru 3:1. Utkání se zlomilo ve druhé půli, kdy na soupeřovu vyrovnávací branku odpověděli David Čížek a Matěj Donát.

Foto: KL

„Z naší strany to je vydřené a řekl bych, že zasloužené vítězství. Nerodilo se moc lehce,“ komentoval po utkání trenér domácích Jan Pejša. Ten naordinoval svému týmu od začátku aktivní hru, která v prvních dvaceti minutách hry nesla ovoce. Kladno bylo aktivnější a v šestnácté minutě šlo do vedení. Matěj Šnobl získal míč, prošel za obranu a šikovně poslal míč po zemi podél vyběhnutého brankáře Martince. Balón sice zasáhl jen vzdálenější tyč, Tadeáš Pospíšil už ale neměl problém jej uklidit do odkryté sítě.

Po vstřelené brance se ovšem Kladeňáci začali z hřiště poněkud vytrácet. Březová postupně přebrala iniciativu a aktivní byl zejména útočník David Vaněček. Hostující kapitán prověřil Jaroslava Tesaře prudkou ranou z dálky a posléze na sebe sám vzal standardní situaci z ideální pozice, zasáhl však jen zeď.

Skóre se tak znovu měnilo až ve druhé půli. V 51. minutě hosté dobře rozehráli aut, Vaněček prošel z levé stany do vápna a přízemním centrem přihrál Davidu Peterkovi před prázdnou bránu. „Po hloupé chybě ve druhém poločase jsme soupeře nechali vyrovnat. Březová naštěstí udělala chybu taky, takže jsme šli opět do vedení,“ hodnotil Pejša.

Už v 60. minutě totiž dlouhý nákop přeskočil obránce Březové, který dobře neodhadl svoji pozici. David Čížek se tak dostal za obranu a šikovným obloučkem přehodil Martince, který si vyběhl z branky. A od té chvíle se začalo pořádně přiostřovat a nervozita na trávníku rostla. Hosté se tlačili za vyrovnáním, nakonec ale sáhli možná až k příliš velkému risku. Na standardní situace totiž vyslali do vápna dokonce i svého brankáře! Filip Dejčmar pak se svým výletem k prázdné bráně ještě neuspěl, Matěj Donát to ale o chvíli později zkusil přes polovinu hřiště a opuštěnou síť trefil. „Uhráli jsme si to poctivou prací. Kluci zaslouží absolutorium za to, jak to odmakali,“ těšilo domácího kouče.

Vysoká nervozita a vyhrocenost byla na trávníku však patrná i po finálovém hvizdu. Hostující Daniel Nimrichter nejprve úplně mimo hru srazil Marka Tótha, což přešli rozhodčí bez povšimnutí, aby se po skončení zápasu pustil s kladenským útočníkem ještě do ostré strkanice. „Většinou první kola bývají nervózní, protože každý tým chce do soutěže vstoupit vítězně. To k tomu patří,“ komentoval Pejša, který si vítězného startu cení zejména proto, že loni Kladnu vstup do soutěže nevyšel.

„Je pro nás důležité, že jsme vstoupili do soutěže výhrou. Loni se nám to nepovedlo tři kola. Když vám čelo výsledkově uteče, tak už se to horkotěžko honí. Pro každý mančaft je úvodní kolo důležité, protože od něj se pak prakticky odvíjí celá sezona,“ vysvětlil kladenský trenér, která odhalil i ambice a plány do sezony: „Samozřejmě chceme hrát předek soutěže,“ řekl.

SK Kladno – FK Olympie Březová 3:1 (1:0)

Branky: 16. Pospíšil, 60. Čížek, 93. Donát – 51. Peterka. Žluté karty: 56. Hanzlík, 74. Pospíšil, 92. Janda – 44. Sýs, 62. Šaloun, 83. Schönwalder, 89. Filipec. Rozhodčí: Šálková – Kastl, Šiška.

SK Kladno: Tesař – Stříška, Janda, Hanzlík, Ježdík (90. Procházka) – Říha (80. Růžička), Holub (C) – Čížek, Donát, Pospíšil (80. Dejčmar) – Šnobl (68. Tóth).

FK Olympie Březová: Martinec – Peterka, Číž, Neudert, Nimrichter, Šaloun, Sýs, Hašek (22. Deme), Rusňák (36. Neumann), Filipec, Vaněček.


Autor: (fa) 1. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Amora, chcete ho?

 2. zprávy

  Na území bývalé Poldi má vzniknout moderní průmyslový areál

 3. pozvánka

  Adventní víkend s Mikulášem ve Slaném a nejen s ním

 4. pozvánka

  Mikuláš na koni, oblíbený vláček, bruslení nebo čerti na Mayrovce

 5. sport

  Proč nejít fandit Kanonýrům Kladno, už zítra potkáte i Mikuláše a možná vyhrajete v tombole

 6. foto

  FOTO: V kladenském nákupním centru se sportovalo již potřetí

 7. foto

  V Kladenské sportovní hale se uskutečnil Sportovní den mládeže

 8. krimi

  Policie v Kladné hledá zloděje, který odcizil dvacet pět tisíc korun

 9. video

  Kladenský muzikant Tauber vydal nový videoklip

 10. foto

  FOTO: V kladenském nákupním centru se sportovalo již potřetí

 11. info z radnice

  Voda v Kladně podraží minimálně, akcionáři našli kompromis

 12. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd za čerty i vánočními tradicemi

 13. pozvánka

  Projít peklem až do nebe, to se dá zažít jen na Mayrau

 14. zprávy

  Středočeská záchranka pokračuje v trendu pravidelné obměny vozového parku

 15. foto

  Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

 16. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Celý prosinec bude kladenským centrem jezdit vánoční vláček

 18. foto

  V Zahradě Kladenského zámku najdete skřítkovo údolí

 19. foto

  Kladno tentokrát pojalo rozsvícení svého stromu naprosto neopakovatelně

 20. krimi

  Víme, kde policisté tento týden budou v Kladně měřit rychlost