ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

FOTO: Fotbalisté Kladna vstoupili do soutěžního ročníku výhrou nad Březovou

Sobota, 22. srpna 2020 13:34

Fotbalové Kladno zvládlo vstup do nové sezony Fortuna Divize B a po vyhrocené bitvě s Březovou zapsalo výhru 3:1. Utkání se zlomilo ve druhé půli, kdy na soupeřovu vyrovnávací branku odpověděli David Čížek a Matěj Donát.

Foto: KL

„Z naší strany to je vydřené a řekl bych, že zasloužené vítězství. Nerodilo se moc lehce,“ komentoval po utkání trenér domácích Jan Pejša. Ten naordinoval svému týmu od začátku aktivní hru, která v prvních dvaceti minutách hry nesla ovoce. Kladno bylo aktivnější a v šestnácté minutě šlo do vedení. Matěj Šnobl získal míč, prošel za obranu a šikovně poslal míč po zemi podél vyběhnutého brankáře Martince. Balón sice zasáhl jen vzdálenější tyč, Tadeáš Pospíšil už ale neměl problém jej uklidit do odkryté sítě.

Po vstřelené brance se ovšem Kladeňáci začali z hřiště poněkud vytrácet. Březová postupně přebrala iniciativu a aktivní byl zejména útočník David Vaněček. Hostující kapitán prověřil Jaroslava Tesaře prudkou ranou z dálky a posléze na sebe sám vzal standardní situaci z ideální pozice, zasáhl však jen zeď.

Skóre se tak znovu měnilo až ve druhé půli. V 51. minutě hosté dobře rozehráli aut, Vaněček prošel z levé stany do vápna a přízemním centrem přihrál Davidu Peterkovi před prázdnou bránu. „Po hloupé chybě ve druhém poločase jsme soupeře nechali vyrovnat. Březová naštěstí udělala chybu taky, takže jsme šli opět do vedení,“ hodnotil Pejša.

Už v 60. minutě totiž dlouhý nákop přeskočil obránce Březové, který dobře neodhadl svoji pozici. David Čížek se tak dostal za obranu a šikovným obloučkem přehodil Martince, který si vyběhl z branky. A od té chvíle se začalo pořádně přiostřovat a nervozita na trávníku rostla. Hosté se tlačili za vyrovnáním, nakonec ale sáhli možná až k příliš velkému risku. Na standardní situace totiž vyslali do vápna dokonce i svého brankáře! Filip Dejčmar pak se svým výletem k prázdné bráně ještě neuspěl, Matěj Donát to ale o chvíli později zkusil přes polovinu hřiště a opuštěnou síť trefil. „Uhráli jsme si to poctivou prací. Kluci zaslouží absolutorium za to, jak to odmakali,“ těšilo domácího kouče.

Vysoká nervozita a vyhrocenost byla na trávníku však patrná i po finálovém hvizdu. Hostující Daniel Nimrichter nejprve úplně mimo hru srazil Marka Tótha, což přešli rozhodčí bez povšimnutí, aby se po skončení zápasu pustil s kladenským útočníkem ještě do ostré strkanice. „Většinou první kola bývají nervózní, protože každý tým chce do soutěže vstoupit vítězně. To k tomu patří,“ komentoval Pejša, který si vítězného startu cení zejména proto, že loni Kladnu vstup do soutěže nevyšel.

„Je pro nás důležité, že jsme vstoupili do soutěže výhrou. Loni se nám to nepovedlo tři kola. Když vám čelo výsledkově uteče, tak už se to horkotěžko honí. Pro každý mančaft je úvodní kolo důležité, protože od něj se pak prakticky odvíjí celá sezona,“ vysvětlil kladenský trenér, která odhalil i ambice a plány do sezony: „Samozřejmě chceme hrát předek soutěže,“ řekl.

SK Kladno – FK Olympie Březová 3:1 (1:0)

Branky: 16. Pospíšil, 60. Čížek, 93. Donát – 51. Peterka. Žluté karty: 56. Hanzlík, 74. Pospíšil, 92. Janda – 44. Sýs, 62. Šaloun, 83. Schönwalder, 89. Filipec. Rozhodčí: Šálková – Kastl, Šiška.

SK Kladno: Tesař – Stříška, Janda, Hanzlík, Ježdík (90. Procházka) – Říha (80. Růžička), Holub (C) – Čížek, Donát, Pospíšil (80. Dejčmar) – Šnobl (68. Tóth).

FK Olympie Březová: Martinec – Peterka, Číž, Neudert, Nimrichter, Šaloun, Sýs, Hašek (22. Deme), Rusňák (36. Neumann), Filipec, Vaněček.


Autor: (fa)