ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

FOTO: Fotbalisté Kladna vstoupili do soutěžního ročníku výhrou nad Březovou

Sobota, 22. srpna 2020 13:34

Fotbalové Kladno zvládlo vstup do nové sezony Fortuna Divize B a po vyhrocené bitvě s Březovou zapsalo výhru 3:1. Utkání se zlomilo ve druhé půli, kdy na soupeřovu vyrovnávací branku odpověděli David Čížek a Matěj Donát.

Foto: KL

„Z naší strany to je vydřené a řekl bych, že zasloužené vítězství. Nerodilo se moc lehce,“ komentoval po utkání trenér domácích Jan Pejša. Ten naordinoval svému týmu od začátku aktivní hru, která v prvních dvaceti minutách hry nesla ovoce. Kladno bylo aktivnější a v šestnácté minutě šlo do vedení. Matěj Šnobl získal míč, prošel za obranu a šikovně poslal míč po zemi podél vyběhnutého brankáře Martince. Balón sice zasáhl jen vzdálenější tyč, Tadeáš Pospíšil už ale neměl problém jej uklidit do odkryté sítě.

Po vstřelené brance se ovšem Kladeňáci začali z hřiště poněkud vytrácet. Březová postupně přebrala iniciativu a aktivní byl zejména útočník David Vaněček. Hostující kapitán prověřil Jaroslava Tesaře prudkou ranou z dálky a posléze na sebe sám vzal standardní situaci z ideální pozice, zasáhl však jen zeď.

Skóre se tak znovu měnilo až ve druhé půli. V 51. minutě hosté dobře rozehráli aut, Vaněček prošel z levé stany do vápna a přízemním centrem přihrál Davidu Peterkovi před prázdnou bránu. „Po hloupé chybě ve druhém poločase jsme soupeře nechali vyrovnat. Březová naštěstí udělala chybu taky, takže jsme šli opět do vedení,“ hodnotil Pejša.

Už v 60. minutě totiž dlouhý nákop přeskočil obránce Březové, který dobře neodhadl svoji pozici. David Čížek se tak dostal za obranu a šikovným obloučkem přehodil Martince, který si vyběhl z branky. A od té chvíle se začalo pořádně přiostřovat a nervozita na trávníku rostla. Hosté se tlačili za vyrovnáním, nakonec ale sáhli možná až k příliš velkému risku. Na standardní situace totiž vyslali do vápna dokonce i svého brankáře! Filip Dejčmar pak se svým výletem k prázdné bráně ještě neuspěl, Matěj Donát to ale o chvíli později zkusil přes polovinu hřiště a opuštěnou síť trefil. „Uhráli jsme si to poctivou prací. Kluci zaslouží absolutorium za to, jak to odmakali,“ těšilo domácího kouče.

Vysoká nervozita a vyhrocenost byla na trávníku však patrná i po finálovém hvizdu. Hostující Daniel Nimrichter nejprve úplně mimo hru srazil Marka Tótha, což přešli rozhodčí bez povšimnutí, aby se po skončení zápasu pustil s kladenským útočníkem ještě do ostré strkanice. „Většinou první kola bývají nervózní, protože každý tým chce do soutěže vstoupit vítězně. To k tomu patří,“ komentoval Pejša, který si vítězného startu cení zejména proto, že loni Kladnu vstup do soutěže nevyšel.

„Je pro nás důležité, že jsme vstoupili do soutěže výhrou. Loni se nám to nepovedlo tři kola. Když vám čelo výsledkově uteče, tak už se to horkotěžko honí. Pro každý mančaft je úvodní kolo důležité, protože od něj se pak prakticky odvíjí celá sezona,“ vysvětlil kladenský trenér, která odhalil i ambice a plány do sezony: „Samozřejmě chceme hrát předek soutěže,“ řekl.

SK Kladno – FK Olympie Březová 3:1 (1:0)

Branky: 16. Pospíšil, 60. Čížek, 93. Donát – 51. Peterka. Žluté karty: 56. Hanzlík, 74. Pospíšil, 92. Janda – 44. Sýs, 62. Šaloun, 83. Schönwalder, 89. Filipec. Rozhodčí: Šálková – Kastl, Šiška.

SK Kladno: Tesař – Stříška, Janda, Hanzlík, Ježdík (90. Procházka) – Říha (80. Růžička), Holub (C) – Čížek, Donát, Pospíšil (80. Dejčmar) – Šnobl (68. Tóth).

FK Olympie Březová: Martinec – Peterka, Číž, Neudert, Nimrichter, Šaloun, Sýs, Hašek (22. Deme), Rusňák (36. Neumann), Filipec, Vaněček.


Autor: (fa)



 1. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 2. pozvánka

  Čarodějnické rejdění na Sletišti se Sportovními areály města Kladna

 3. zprávy

  Poznejte osobnosti Kladna, pozvání do Klapodu přijal Leoš Stránský, splnil si sen, je kaskadér

 4. info z radnice

  Infocentrum města Slaný získalo cenu České unie cestovního ruchu

 5. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 6. zprávy

  Všechny zastávky v kraji budou na znamení

 7. krimi

  Složky IZS zasahovaly v Kladně-Rozdělově při záchraně života nezletilé osoby

 8. video

  V Kladně došlo k napadení několika mladých žen, policie hledá další poškozené a svědky

 9. krimi

  Policisté objasnili vloupání do rodinných domů v Hostouni

 10. pozvánka

  Již zítra můžete oslavit den země v Zooparku Zájezd

 11. info z radnice

  Slaný se opět zapojí do akce „Den země“

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. sport

  Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

 14. krimi

  Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra

 15. zprávy

  Strážníkům v Kladně se podařilo najít odcizeného psa, ukradl ho bezdomovec

 16. info z radnice

  Královské město Slaný opět podpoří zájmové organizace a spolky

 17. zprávy

  Klapod je zpět, poznejte osobnosti Kladna, Vránu našli v hospodě

 18. zprávy

  Vyhrajte se Zooparkem Zájezd, unikátní dokument stojí za zhlédnutí

 19. pozvánka

  Den země Kladno oslaví v Zahradě Kladenského zámku

 20. video

  Záchranářská ulička neboli ulička pro život, její zneužití je porušením zákona